معرفی

گروه آموزشی مدیریت مالی شامل رشته های مدیریت مالی، مدیریت بیمه و مدیریت امور بانکی می شود. مجوز رشته مدیریت امور بانکی از سال 1392 به این دانشگاه داده شده است. همچنین این دانشگاه از سال 1397 موفق به اخذ مجوز رشته مدیریت مالی و در سال 1398 موفق به اخذ مجوز رشته مدیریت بیمه شد. در حال حاضر این گروه آموزشی در هر سه رشته بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد.

رشته‌های تحصیلی

مدیریت مالی

کارشناسی


مدیریت مالی، اداره کردن امور مالی یک سازمان است. این سازمان می تواند شرکت تولیدی، صنعتی، تجاری، سازمان خدماتی و یا حتی خانواده باشد. به عبارتی در این رشته، مهارت اداره دخل و خرج و تأمین وجوه نقد سازمان و یا خود کسب می شود.
تفاوت اين رشته با حسابداری اين است که حسابداری ديدگاهی وقايع نگارانه و تاريخي دارد و هدف آن ثبت رخدادهای گذشته است. اما مديريت مالی با اهميت دادن به تصميم گيری و ايجاد ارزش، روی آينده متمرکز می شود (الان کجا هستيم و به کجا بايد برويم؟).
مدیران مالی در سازمان ها و شرکت های مختلفی از جمله بانک ها، شرکت های بیمه، سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی کار می کنند. به عبارت دیگر تمامی شرکت ها به منظور رشد و بقاء خود به مدیریت مالی یعنی افزایش سود و افزایش دارایی های شرکت نیاز دارند. در شرکت های کوچک تر این نقش بر عهده مدیر عامل و حسابدار شرکت است و در شرکت های بزرگ که دارای بخش مالی مجزایی است این وظیفه بر عهده مدیر مالی قرار می‌گیرد.
امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکتری برای این رشته وجود دارد. در دوره 4 ساله کارشناسی مدیریت مالی، 140 واحد درسی شامل دروس عمومی، پایه، تخصصی و اصلی آموزش داده می شود.

مدیریت بیمه

کارشناسی


مدیریت بیمه شامل دانش علمی و عملی آشنایی با انواع بیمه، مدیریت ریسک و بازاریابی در حوزه فروش بیمه می شود.
تحصیل در رشته مدیریت بیمه مزایای بسیاری دارد. یکی از این مزیت‌ها ارتباط مستقیم این رشته با سازمان‌ها و صنایع مختلف است. متداول ترین بازار کار دانش آموختگان مدیریت بیمه شرکت های بزرگ بیمه است. همچنین آن ها می توانند با کسب نمایندگی یک شرکت بیمه، اقدام به تأسیس دفتر بیمه خود کرده و به نمایندگی از شرکت به مردم خدمت رسانی کنند.
همچنین آن ها می توانند در حوزه های گوناگون بازار یابی و بازرگانی، روابط انسانی و امور مالی و اقتصادی، بخش فروش سازمان ها، بخش های مشاوره ای و … مشغول به کار شوند.
طول مدت این دوره در مقطع کارشناسی، 4 سال می باشد و 142 واحد درسی عمومی، پایه، تخصصی و اصلی را در بر می گیرد.

مدیریت امور بانکی

کارشناسی


رشته مدیریت امور بانکی، شامل یادگیری توانمندیها در زمینه انجام کلیه امور مربوط به واحدهای بانکی (امور حسابداری، باجه داری، امور مشتریان و …)، دریافت و طبقه بندی آمار و اطلاعات، اشتغال به کارهای عمومی در اداره مرکزی بانک ها، سرپرستی و یا معاونت شعب بانک ها است.
دانش آموختگان مدیریت بانکی در آینده می توانند در هر کدام از حوزه های بانکداری بین المللی (شامل صادرات، واردات، اسناد، اعتبار و …)، بانکداری داخلی (شامل اعتبارات، سرمایه گذاری، سازماندهی مدیریت شعب، اطلاعات، خدمات، روابط عمومی و …)، مشغول به کار شوند. از دیگر سمت های شغلی فارغ التحصیلان مدیریت بانکی می توان به متصدی مدیریت مالی، امور حسابداری، متصدی امور بانکی یا تحویل دار، رئیس بانک و … اشاره نمود.
طول مدت این دوره 4 سال می باشد و 139 واحد درسی عمومی، پایه، تخصصی و اصلی را در بر می گیرد.

امتیازات ویژه

  • برخورداری از اساتید دارای تجربه عملی در حوزه های تخصصی

  • استفاده از پیشنهادات و انتقادات سازنده دانشجویان در برنامه ریزی گروه

  • برقراری ارتباط بین فارغ التحصیل های توانمند و دارای مهارت رشته مالی و صنعت

اینجا آموزش عالی است.

مدیر گروه

کارشناس

نگار جلیلیان

  • دکتری مدیریت صنعتی، دانشگاه یزد

  • ۰۳۵۳۸۲۸۱۲۰۰-۳ (داخلی ۲۷۱)

  • n.jalilian@iju.ir

زکیه عهدی

  • کارشناسی ارشد الهیات

  • ۰۳۵۳۸۲۸۱۲۰۰-۳ (داخلی ۲۷۰)

اعضای هیئت علمی(به ترتیب الفبا)

علی حاجی غلام سریزدی
علی حاجی غلام سریزدی
ابوالفضل شرافت
ابوالفضل شرافت
مریم قدک فروشان
مریم قدک فروشان
دکتری مدیریت مالی

دستاوردها

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی

۱۳۹۷

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی اساتید و دانشجویان با همراهی انجمن علمی مدیریت

کلیه دستاوردهای پژوهشی اساتید و دانشجویان گروه مدیریت در معرض بازدیدکنندگان قرار گرفت.

برنامه روز مدیر و بزرگداشت امیرکبیر

1395

برنامه روز مدیر و بزرگداشت امیرکبیر

سمیناری در حوزه مدیریت برگزار شد و همچنین سایر برنامه ها در قالب نمایش فیلم های مدیریتی و برنامه های فرهنگی ویژه دانشجویان گروه مدیریت به اجرا درآمد.

برنامه‌های ویژه