معرفی

واحد Uni-KAR در مهرماه سال ۱۳۹۹ به عنوان واحد حمایتی فرهنگی، آموزشی و رفاهی برای دانشجویان دانشگاه امام جواد(ع) شروع به کار کرده است. واحد Uni-KAR به دلیل بستر مناسب برای ایجاد فضای پویای کار توانسته است امکاناتی را در اختیار دانشجویان قرار دهد از جمله کتابخانه، کافه کتاب و پاتوق فرهنگی. واحد Uni-KAR تنها زمانی به اهداف خود دست می‌یابد که بتواند اجتماعی از افرادی که خواهان فعالیت خلاق باشند را ایجاد کند و این امر زمانی اتفاق می‌افتد که مخاطب اصلی خود (دانشجویان دانشگاه) را به کار گیرد.

با شناسایی پتانسیل‌های دانشجویان دانشگاه برنامه‌ریزی بلند مدت و کوتاه مدت انجام شده است. با توجه به وجود دانشجویان در حال تحصیل و فارغ‌التحصیل در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد همکاری بین رشته‌های مختلف و ایجاد ساز و کاری که حضور درصدی از دانشجویان فعال را در فضای کار فراهم آورد، از اهداف اصلی این واحد می‌باشد.

فضای آکادمیک دانشگاه امام جواد(ع) و اساتید مجربی که در جامعه کاری فعالیت دارند به عنوان بازوی حمایتی واحد برای افرادی که در فضای Uni-KAR حضور دارند می‌تواند نقش راهنما داشته باشند. سعی بر آن شده است تا دروسی مانند کارورزی و کارآموزی از خود دانشگاه شروع گردد. دانشجویان برای اینکه بتوانند در حوزه کاری و شغلی خود آماده‌تر حاضر شوند، نیازمند آموزش‌های کاربردی‌تر در زمینه رشته‌ی تحصیل خود هستند. سرفصل دروس هر رشته بعضی از دروس کلیدی را به صورت واحدهای عملی تعریف کرده است که برخی از آن‌ها مانند کارآموزی و پروژه نهایی، بین رشته‌های مختلف مشترک هستند. در فاز اول فعالیت، واحد خواهان همکاری دانشجویان در پروژه‌های مختلف کاری برای نظارت بیشتر و آموزش مؤثرتر در دروس مشترک بین رشته‌ای می‌باشد.

تفاوت واحد Uni-KAR و آموزش‌های دروس بین اجرا و آموزش سرفصل‌ها می‌باشد. ما در جامعه امروزی نیاز به دانشجویان و فارغ التحصیلانی داریم که بتوانند با فن بیان مناسب، مدیریت توانمند و آشنا با حقوق و قوانین اداری از آموزش‌های تئوری و عملی سرفصل رشته خود بهره برده و به آن جامه‌ی عمل بپوشانند. برای شروع دو درس مشترک بین رشته‌ها (کارآموزی و پروژه نهایی) در نظر گرفته شده است. با ارائه قوانین اجرایی و آموزشی در این دو درس می‌‌توان توانمندی دانشجویان را تا حد زیادی ارتقا داد و در نهایت ارزیابی کلی کرد.

در واحد Uni-Kar بیش از هر چیزی فضای واحد برای گردهم آمدن افراد خلاق فراهم می‌باشد. این افراد شامل اساتید دانشگاه، فارغ‌التحصیلانی که فضا برای کار و گفتمان لازم دارند و یا دانشجویان دانشگاه امام جواد(ع) می‌باشد. در مراحل بعد می‌توان این فضا را به افراد خلاق و جویای فضای کار خارج از دانشگاه نیز در دسترس قرار داد.

با افزایش ساعت‌های حضور دانشجویان در فضای Uni-KAR فضای واحد به گونه‌ای تعریف شده است که به صورت هاب یا هسته‌ی اصلی برای دانشگاه تبدیل گردد. در برخی از پروژه‌های تعریف شده می‌توان از فضاهای دیگر دانشگاه استفاده کرد. مانند فضاهای کلاسی،‌ پردیس هنر و معماری، کارگاه‌های دوخت، آمفی تئاتر و غیره.

خدمات ویژه

 • ارائه دروس کارآموزی به صورت هدفمند

 • ایجاد اجتماعی که حس تعلق و همبستگی در آن وجود دازد

 • آماده سازی دانشجویان برای حضور در حوزه کاری و شغلی خود

 • غربال کردن دانشجویانی که در حیطه کاری نیاز به کمک فکری و مکانی دارند
 • برگزاری رویدادهای متفاوت علمی از جمله مسابقات، ورکشاپ ها، سخنرانی‌ها و طرح سفیر کتاب

اینجا آموزش عالی است.

مدیر

فرشته صادقیه

 • کارشناسی ارشد مهندسی معماری از دانشگاه یزد

 • ۰۳۵۳۸۲۸۱۲۰۰-۳ (داخلی ۲۹۷)

کارشناس

کارشناس

مونا رزاقی

 • کارشناسی تکنولوژی و طراحی دوخت

 • m.razaghi@iju.ir

 • ۰۳۵۳۸۲۸۱۲۰۰-۳ (داخلی ۲۵۵)

سمیرا سامعی

 • کارشناسی کتابداری و اطلاع رسانی

 • s.samei@iju.ir

 • ۰۳۵۳۸۲۸۱۲۰۰-۳ (داخلی ۲۵۵)

رویدادهای پیش بینی شده

فراخوان جذب نیروی دانشجویی