همکاری دانشگاه امام جواد(ع) یزد با عضو انجمن روان‌پزشکان اروپا

رئیس مؤسسه آموزش عالی امام جواد(ع) یزد از همکاری این مؤسسه با عضو انجمن روان‌پزشکان اروپا و نماینده علمی – آموزشی بیمارستان تخصصی دانشگاهی کارل یاسپرز آلمان جهت برگزاری اولین دوره جامع مجازی تربیت دانش‌پذیران حوزه درمان خبر داد.
دکتر داریوش پورسراجیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا در این خصوص گفت: تفاهم‌نامه‌ای برای برگزاری دوره‌های تخصصی و کاربردی روانشناسی با مشارکت اساتید مجرب ایران و آلمان از جمله دکتر احسان فتوحی، عضو انجمن روان‌پزشکان اروپا و نماینده و‌ پارتنر علمی – آموزشی تحقیقاتی بیمارستان دانشگاهی کارل یاسپرز در آلمان، امضاء شده است.
وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه، دوره‌های آموزش عالی کوتاه مدت در قالب طرح جامع آکادمی روان مطابق با بروزترین رفرنس‌های اروپا با همکاری طرفین اجرا می‌شود.
دکتر پورسراجیان تصریح کرد: طرح آکادمی روان تحت عنوان ارتقای دانش عملی درمانگران حوزه روان در قالب چهار مرحله مقدماتی، پیشرفته، تخصصی و سوپر ویژن تدوین شده و هر مرحله‌ی آن به مدت ۳ ماه و ۶۰ ساعت آموزش پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: برای اولین بار در این سطح کیفی، دوره‌های آموزشی به صورت مجازی با بسته‌های صوتی در زمینه تکنیک‌ها و مهارتهای مدرن تشخیصی درمانی و همچنین مهارت‌های دوره‌های مرتبط با مسائل روانشناختی برگزار و جدیدترین مقالات روز دنیا در حوزه آموزشی نیز در آن لحاظ می‌شود.
رئیس مؤسسه آموزش عالی امام جواد(ع) یزد گفت: مخاطبان این دوره‌های تخصصی روانشناسی، دانشجویان دارای مدرک لیسانس، ارشد و بالاتر در رشته‌های روانشناسی، مشاوره یا دوره‌های مرتبط و همچنین دانشجویان دستیاری تخصصی روان‌پزشکی هستند که در پایان هر سه ماه گواهی دارای اعتبار از سوی این مؤسسه ، دریافت خواهند نمود.
بر اساس این تفاهم‌نامه‌ی یک ساله، سرفصل‌های متنوعی که بالغ بر ۸۰ درصد آن عملی و کاربردی است، طراحی و با همکاری بین مؤسسه آموزش عالی امام جواد(ع) یزد و مؤسسه فرهنگی هنری الف جهانشهر اجرا خواهد شد.

لینک مستقیم خبر در خبرگزاری ایرنا