معرفی

مرکز کارآفرینی دانشگاه در سال ۱۳۸۸ به منظور اعتلای فرهنگ کارآفرینی در بین اساتید و دانشجویان و همچنین افزایش توانمندی و مهارت فارغ التحصیلان دانشگاه افتتاح گردید. در این راستا، طی چند سال گذشته و با حمایت‌های کامل هیئت رئیسه محترم دانشگاه ضمن برگزاری کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی، رویداد‌ها، بازدید‌ها و … سعی نموده است تا در کنار مباحث آموزشی، مهارت‌های مرتبط با هر رشته تحصیلی را به دانشجویان و متقاضیان منتقل نماید. همچنین مرکز کارآفرینی دانشگاه به عنوان متولی انجمن های علمی با برنامه ریزی دقیق و هدفمند ضمن جذب دانشجویان فعال به مشارکت در فعالیت های علمی، اقدام به برگزاری اردوها، جشن ها و سلسله نشست ها نموده است.
در سالهای اخیر مطابق با تحولات علمی، آموزشی و پژوهشی در داخل و خارج از کشور، دانشگاه امام جواد(ع) به عنوان یک دانشگاه نسل سوم و کارآفرین تأکید ویژه‌ای بر فعالیت‌های مرکز کارآفرینی داشته و ضمن حمایت از دانشجویان صاحب ایده و خلاق با راه اندازی مرکز نوآوری کمک بزرگی به متقاضیان، اساتید و دانشجویان علاقه مند به راه اندازی کسب و کار های جدید نموده است. ضمن آنکه در این دانشگاه با بهره گیری از ظرفیت بالای هیئت رئیسه و اساتید تعامل بسیار مناسبی با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان یزد انجام گرفته، به گونه ای که هم اکنون مرکز کارآفرینی انشگاه امام جواد(ع) عضو مرکز علم و کار ایران شده و با همکاری این مرکز دانشجویان علاقه مند جهت گذراندن دوره کارآموزی و کاربینی به صنایع و کارخانه‌جات مختلف معرفی می شوند.
امید آنکه با حمایت های اساتید و دانشجویان گرامی بتوانیم گامی بلند در راستای اهداف انشگاه امام جواد(ع) و تربیت و پرورش دانشجویان کوشا، توانمند و کارآفرین برداریم.

خدمات ویژه

  • برگزاری دوره‌های کاربینی

  • برگزاری کارگاه­، وبینار و سمینار

  • برگزاری رویدادهای آموزشی و فرهنگی

  • برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت محور

  • عضویت در انجمن کارآفرینی و مراکز رشد ایران

  • حمایت از ایده‌های کارآفرینانه دانشجویان و اساتید

  • مشاوره کسب و کار به دانشجویان و اساتید صاحب ایده

  • معرفی دانشجویان واجد شرایط جهت گذراندن دوره کارآموزی

  • مشارکت برای برگزاری رویدادهای کارآفرینی کشور در استان یزد

  • همکاری و عضویت در مرکز علم و کار در جهت پیشبرد اهداف توسعه استان

اینجا آموزش عالی است.

۰
دوره آموزشی
۰
رویداد کارآفرین برتر
۰
رویداد کتابخوان
۰
بازدید

دوره‌های آموزشی

رویدادها

کارآفرین برتر و تجارت موفق

در این رویداد با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی و آشنایی دانشجویان با فرآیند کارآفرینی از کارآفرینان برتر کشور و همچنین کارآفرینان برتر استانی دعوت به عمل می آید تا در یک نشست صمیمانه داستان کارآفرینانه خود، تجربیات، علل شکست و موفقیت خود را به اشتراک گذارند.

جناب آقای مهندس سیدعلی سالار

سیدعلی سالار که هم اکنون مدیر عامل شرکت ریسندگی خوش نخ یزد میباشد دارای پیشینه اجرایی به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت سپهر کویر یزد، رئیس هیئت مدیره شرکت پرشین پوشش پلیمر، رئیس انجمن صنایع شیمیایی و پلیمری خانه صنعت یزد، عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان یزد در دوره هشتم و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران است. وی در روز ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ مهمان دانشگاه بود.

جناب آقای مهندس اصغر نبیل

اصغر نبیل، کارآفرین نمونه کشوری در حوزه گردشگری و رئیس کارگروه ویژه گردشگری کانون کارآفرینان استان یزد است که در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۷ مهمان دانشگاه بود. در این رویداد جناب آقای مهندس نبیل ضمن ارائه مطالبی از زندگی حرفه ای و کارآفرینانی در حوزه گردشگری، به پتانسیل های موجود در استان در حوزه گردشگری اشاره کرد. لازم به ذکر است این رویداد با استقبال بی نظیر اساتید و دانشجویان مواجه شد.

سرکارخانم فاطمه خدادادی

فاطمه خدادادی، مدیر شرکت tetitextile در کنار تحصیلات آکادمیک، زیر نظر خانم سودابه مظفری (از اساتید برجسته کشوری در حوزه هنر) به کارآموزی پرداخت و همین امر موجب شد تا وی ضمن کسب رتبه برتر در آزمون عملی و تئوری کارشناسی ارشد، بتواند مهارت خود را نیز تقویت نماید. وی در ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ مهمان دانشگاه بود و داشتن هدف، سختکوشی و علاقه به رشته تخصصی را دلیل موفقیت خود دانست.

کتابخوان

در برنامه پویش کتابخوان هر ماه یک کتاب به عنوان کتاب ماه توسط مرکز کارآفرینی معرفی شده و در انتهای ماه نشستی در خصوص تحلیل کتاب ماه برگزار شده و از خوانندگان کتاب دعوت بعمل آمده تا در مورد کتاب پیشنهادی به بحث و تبادل نظر بپردازند. در انتها به بهترین تحلیل هدیه ای تعلق خواهد گرفت.

 هفت عادت مردمان موثر

سرکار خانم غلام رضایی

کتاب هفت عادت مردمان موثر اثر استفان کاوی یکی از کتا‌ب‌های مرجع و بسیار خوب در حوزه‌ی موفقیت (نه فقط در حوزه کسب و کار) است. نویسنده که در کتاب بیشتر به مسائل روان‌شناسی می‌پردازد، هفت عادت از مردمان موثر را در کتاب بیان می‌کند که در رشد فردی افراد تاثیر گذار است.

استاد عشق

آقای دکتر مرتضی محمودی

کتاب استاد عشق داستان زندگی پر فراز و نشیب پرفسور حسابی است که در تمام زندگی خود همواره درس ایمان و اعتقاد را به ما می آموزد. زندگی مردی که با پشتکار و ایمان راسخ و البته به واسطه ی تربیت مادری فداکار بر تمام مشکلات زندگی غلبه کرد و هرگز در این راه مأیوس نشد.

 از رختخواب تا میز مدیریت

 آقای دکتر مرتضی محمودی

کتاب از رختخواب تا میز مدیریت، نشان می‌دهد که وضعیت فیزیکی‌ افراد تا حد بسیار زیادی بر روی عملکرد آنها در کار و زندگی تاثیرگذار است. در شرایط کاری سخت تنها افرادی می‌توانند تا پایان ادامه دهند و به نتیجه برسند که از نظر جسمانی قوی‌تر و سالم‌تر از دیگران هستند.

برنامه‌های ویژه

برگزاری بازدیدهای علمی

در این برنامه طبق درخواست گروه‌های مختلف آموزشی و همچنین بنا به صلاحدید مرکز کارافرینی به منظور آشنایی دانشجویان با محیط کار، نیازهای جامعه و تجارب صاحبان کسب و کار بازدید از شرکت‌ها و مراکز مختلف به عمل می‌آید.

برگزاری جشن دانش آموختگی

این برنامه هر سال در اردیبهشت ماه برای حداقل ۸۰۰ نفر از دانش آموختگان و مهمانان آنها برگزار می شود که ضمن تقدیر از دانشجویان برتر، انجمن های علمی به برگزاری برنامه های فرهنگی و تفریحی به مدت ۶ ساعت برنامه ریزی می شود.

گرامیداشت روز دانشجو

این برنامه در آذر ماه ۱۳۹۶ با حضور ۶۰۰ نفر از دانشجویان با همکاری مرکز کارآفرینی و انجمن های علمی برگزار گردید. گرامیداشت یاد و خاطره ۳ دانشجوی شهید و تقدیر از دانشجویان برتر به عنوان بخش های مختلف این برنامه بود.

برگزاری مشق معیشت

این رویداد در آبان ماه ۱۳۹۸ با حضور ۱۲۰ نفر از دانشجویان دانشگاه به مدت ۳ روز در محل پردیس هنر و معماری در جهت آشنایی نسل جدید با فرهنگ غنی ایران و سنت های کهن  و زندگی در گذشته برگزار گردید.

اجرای طرح توانا

این رویداد در  تیر ماه ۱۳۹۸ با همکاری دانشگاه صنعتی شریف تهران و حضور اساتید برتر کشوری با هدف ارتقاء توانمندی های کارآفرینانه دانشجویان به مدت ۵۰ ساعت در ۶ روز برگزار گردید.

تور آموزشی ترکیه ویژه دانشجویان گردشگری

این رویداد در مرداد ماه ۱۳۹۷ با هدف معرفی ظرفیتها و جاذبه‌های گردشگری ترکیه برنامه‌ریزی شد. در این سفر آقای دکتر اکبرپور و آقای فرید دولت‌آبادی سرپرستی گروه و آموزش تیم را به عهده داشتند.

سؤالات رایج

ضمن مراجعه به مرکز نسبت به تکمیل فرم درخواست همکاری اقدام فرمایید.

اطلاعیه های مربوطه از طریق کانال تلگرامی رسمی دانشگاه و صفحه رسمی مرکز کارآفرینی در اینستاگرام با شناسه karafarini.iju منتشر خواهد شد.