معرفی

دانشگاه امام جواد(ع) یزد پس از اخذ مجوز برگزاری آزمون‌های ملی MSRT از سازمان امور‌ دانشجویان و TOLIMO از سازمان سنجش كشور در استان یزد در سال ۱۳۹۳، موفق به اخذ مجوز برگزاری آزمون‌های بین‌المللی TOEFL و GRE به ترتیب در سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۸ از مؤسسه ETS آمریكا شد. می‌توان اخذ مجوزهای ارزشمند یاد شده توسط این دانشگاه را گامی مهم در بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌های استان برشمرد.

در حال حاضر مرکز زبان دانشگاه امام جواد(ع) ضمن منطبق بودن با آخرین استانداردهای مؤسسه آمریکایی ETS، تنها نماینده برگزاری آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی در منطقه جنوب و جنوب شرق کشور می‌باشد و علاوه بر استان یزد، می‌تواند نیاز متقاضیان سایر استان‌ها همچون كرمان، زاهدان، هرمزگان، فارس و خراسان جنوبی را نیز برطرف نماید.

این مرکز علاوه بر برگزاری آزمونهای ملی و بین‌المللی، در راستای برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی و همچنین دوره‌های تخصصی آمادگی آزمون‌های ملی MSRT ،TOLIMO ،EPT و دوره تخصصی آمادگی آزمون بین‌المللی TOEFL نیز فعالیت دارد.

خدمات ویژه

  • برگزاری آزمون‌های ملی زبان انگلیسی MSRT و TOLIMO

  • برگزاری آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی TOEFL و GRE

  • برگزاری دوره تخصصی آمادگی آزمون‌های ملی

  • برگزاری دوره تخصصی آمادگی آزمون‌های بین‌المللی

  • برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای تخصصی در حوزه آزمون‌های ملی و بین‌المللی زبان انگلیسی

  • برگزاری آزمون‌های آزمایشی

امکانات مرکز آزمون

اینجا آموزش عالی است

مدیر

علی فرحانه

  • کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی از دانشگاه تهران و مهندسی پزشکی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر

  • a.farhane@iju.ir
  • ۰۳۵۳۸۳۳۵۳۳۴

معرفی آزمونهای ملی و بین‌المللی

آزمون بین‌المللی TOEFL

اطلاعات بیشتر
TOEFL برگرفته از سرواژگان Test of English as a Foreign Language به معنای آزمون انگلیسی به عنوان زبان بیگانه است. آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینه برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی می‌سنجد. این آزمون از سال ۱۹۶۴ میلادی توسط مؤسسه آمریکایی ETS در حال برگزاری میباشد و یکی از دو آزمون بسیار معتبر جهانی است که در بیش از ده هزار دانشگاه و مؤسسه از بیش از یکصد و سی کشور جهان به عنوان معیار پذیرش دانشجویان بین‌المللی مورد تأیید قرار می‌گیرد. در ايران نيز وزارت علوم و بهداشت کشور این آزمون را به عنوان يكی از آزمون‌های مورد تأييد جهت تحصيل در مقاطع تحصيلات تكميلی برشمرده‌اند.
لازم به ذکر است شرکت کنندگان ضمن حضور در محل حوزه آزمون در تاریخ‌های مشخص شده، از طریق اینترنت در آزمون (TOEFL Internet-based Test) یا TOEFL iBT شرکت می‌نمایند. افراد در این آزمون برخلاف تافل قدیمی که در آن بیشتر تأکید بر روی گرامر بود، قادر خواهند بود مهارت‌های خود در زمینه نت‌برداری، درك مطالب‌، تلفيق مطالب درك و شنيده شده در يك مجموعه نوشتاری واحد و همچنین تسلط در برقراری ارتباط با افرادی كه به زبان انگليسی مكالمه می‌كنند را تقويت نمايند. شایان ذکر است این آزمون از تاریخ ۱ آگوست سال ۲۰۱۹ شاهد تغییرات عمده ای در جهت ساده‌سازی آزمون بوده که با استقبال زیادی مواجه شده است.
این آزمون از ۴ بخش ۳۰ نمره‌ای جهت سنجش مهارت خواندن، مهارت شنیداری، مهارت گفتاری و مهارت نوشتاری تشکیل شده است و تقریباً ۳ ساعت به طول می‌انجامد. نمره این امتحان از ۱۲۰ محاسبه می‌گردد و نمره بالای ۸۰ در این امتحان (معادل با امتیاز ۵۵۰ در آزمون کاغذی) در اكثر موارد نمره بسیار خوبی تلقی می‌شود.

جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون TOEFL در دانشگاه امام جواد(ع) به سایت www.ets.org مراجعه نمایید.

آزمون بین‌المللی GRE

اطلاعات بیشتر

GRE برگرفته از سرواژگان Graduate Records Examination به معنای سنجش توانایی‌ها و معلومات فارغ‌التحصیلان با هدف ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌باشد. این آزمون یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان است که در ۱۶۰ کشور دنیا به منظور سنجش تخصصی مهارت‌های سه گانه محاسبات ریاضی، درک مطلب و مقاله‌نویسی دانشجویان توسط مؤسسه ETS برگزار می‌شود.
آزمون GRE در سطح خود نسبت به آزمون آیلتس و تافل دشوارتر است و به همان میزان از اعتبار بیشتری نیز برخوردار است. این آزمون از سه بخش نوشتار تحلیلی، استدلال کلامی و استدلال ریاضی تشکیل شده و به طور میانگین کسب نمره بالای ۳۱۵ در آن، نمره قابل قبولی برای اغلب دانشگاه‌ها محسوب می‌گردد. لازم به ذکر است اعتبار مدرک زبان GRE پنج ساله میباشد.
شایان ذکر است این آزمون بر پایه تفکیک رشته‌های تحصیلی در دو نوع متفاوت Subject و General برگزار می‌شود. لذا دانشجویان میبایست جهت تعیین نوع آزمون، اطلاعات مورد نیاز را در سایت دانشگاه مورد نظر خود بررسی نمایند. آزمون GRE General هر هفته در مؤسسات مورد تأیید برگزار می‌گردد، اما آزمون GRE Subject تنها سه بار در سال در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و آوریل برگزار می‌گردد.
جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون GRE در دانشگاه امام جواد(ع) به سایت www.ets.org مراجعه نمایید.

آزمون ملی TOLIMO

اطلاعات بیشتر

TOLIMO برگرفته از سرواژگان The Test of Language by the Iranian Measurement Organizations و یکی از آزمون‌های استاندارد تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است که در ایران و توسط سازمان سنجش طراحی و اجرا می‌شود. این آزمون برای داوطلبان دکترای داخل کشور (دانشگاه‌های آزاد و سراسری) معتبر است.
فرآیند برگزاری آزمون در ساعت ۸:۰۰ صبح روز آزمون آغاز خواهد شد و متقاضیان می‌بایست ضمن به همراه داشتن یک یا دو کارت شناسایی معتبر (شامل کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکس‌دار، گذرنامه، گواهینامه رانندگی و کارت پایان خدمت (برای آقایان)) قبل از شروع فرآیند در ساعت ۷:۳۰ صبح در محل حوزه حضور داشته باشند. بدیهی است عدم حضور به موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه، منجر به لغو آزمون متقاضی خواهد شد.
سازمان سنجش آموزش کشور نرم‌افزار برگزاری آزمون بصورت الکترونیکی را نیز طراحی و پیاده‌سازی کرده است و در حال حاضر این نرم‌افزار برای آزمون‌های TOLIMO مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است بخش‌های آزمون TOLIMO الکترونیکی همانند آزمون کاغذی آن است و تفاوتی از نظر موارد امتحانی وجود ندارد.
این آزمون شامل ۱۰۵ سؤال تستی در سه بخش ساختار و بیان نوشتاری، درک مطلب شفاهی – شنیداری و همچنین خواندن و درک مطلب می‌باشد که متقاضیان باید در مدت ۸۰ دقیقه به آن پاسخ دهند. در بخش تشریحی نیز ۱ سؤال طرح گردیده که متقاضیان ۳۰ دقیقه برای پاسخ به آن از طریق رایانه (در آزمون الکترونیکی) یا مکتوب روی برگه (در آزمون کاغذی) فرصت دارند. محدوده نمره آزمون از ۳۱۰ تا ۶۷۷ تعریف شده است و پس از محاسبه نمره‌ حاصل شده در هر بخش، ده برابر میانگین نمره‌ها به‌ عنوان نمره کل در نظر گرفته می‌شود.
جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون TOLIMO در دانشگاه امام جواد(ع) به سایت www.sanjesh.org مراجعه نمایید.

آزمون ملی MSRT

اطلاعات بیشتر

MSRT برگرفته از سرواژگان Ministry of Science, Research and Technology و یک آزمون زبان انگلیسی است که توسط “سازمان امور دانشجویان” وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود. این آزمون حدوداً ۱۰ بار در سال و در اکثر شهر‌های بزرگ ایران برگزار می‌شود. از آزمون MSRT به عنوان آزمون تافل کوچک یاد می‌شود و منابع آن با منابع آزمون Paper-based TOEFL یکسان است.
این آزمون ویژۀ دانشجویان دکتری دانشگاه‌های داخل کشور و دانشجویان کارشناسی ارشد که قصد خروج از کشور برای ادامه تحصیل دارند، می‌باشد. اکثریت متقاضیان آزمون MSRT را داوطلبان دکتری در برمی‌گیرند زیرا برای قبولی در آزمون دکتری داشتن یک نمره زبان الزامی است و این آزمون نیز یکی از آزمون‌های مورد قبول دو وزارت علوم و بهداشت است.
آزمون MSRT به مدت ۱۱۰ دقیقه، شامل ۳۰ سؤال جهت سنجش مهارت شنیداری، ۳۰ سؤال مرتبط با دستور زبان و ۴۰ سؤال با موضوع درک مطلب است. آزمون نمره منفی نداشته و چنانچه به یک سؤال بیش از یک پاسخ داده شود برای آن سؤال نمره لحاظ نمی‌گردد. حداقل نمره این آزمون برای قبولی در مقطع دکتری ۵۰ است که البته با توجه به دانشگاه مورد نظر، حد نصاب قبولی می‌تواند متفاوت و بین ۴۵ تا ۷۵ باشد.
جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون MSRT در دانشگاه امام جواد(ع) به سایت www.saorg.ir مراجعه نمایید.

آزمونهای برگزار شده

0
TOEFL
0
GRE
0
TOLIMO
0
MSRT

دوره­ های آموزشی

با توجه به یكسان بودن ساختار كلی آزمون‌های ملی زبان انگلیسی و تأكید تمامی آنها بر سه مهارت لغت، درك مطلب و گرامر، این دوره تخصصی به شكلی طراحی شده است تا نیاز داوطلبان تمامی آزمون‌های ملی را به شكل كامل پوشش دهد. در چند سال اخیر، به دلیل گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی، به‌ویژه دوره‌های دکتری، در داخل کشور و نقش قابل توجه زبان انگلیسی برای قبولی در این دوره‌ها، آزمون‌های مختلفی به منظور ارزشیابی توانمندی‌های زبان انگلیسی داوطلبین، در داخل کشور برگزار می‌شود. این آزمون­ها مهارت‌های خواندن و درک مطلب، واژگان، درک مطلب شنیداری و گرامر را مورد ارزشیابی قرار می‌دهند. دوره آمادگی آزمون­های ملی زبان انگلیسی با هدف آشنا کردن داوطلبین با آزمون و ارتقاء مهارت‌های خواندن و درک مطلب، واژگان، درك مطلب شنیداری و گرامر زبان انگلیسی و آماده‌سازی داوطلبین شرکت‌کننده در آزمون‌های تحصیلات تکمیلی داخل کشور برگزار می‌گردد.

ویژگی‌های شاخص دوره:
– آموزش تمام مهارت‌های آزمون (شنیداری، درک مطلب، لغت و گرامر) با توجه به آخرین تغییرات آزمون
– بررسی آخرین نمونه سؤالات اخیر آزمون
– مرور و بررسی سؤالات و نکات پرتکرار آزمون
– ارائه به‌روزترین تکنیک­های حل سؤالات آزمون
– معرفی بهترین منابع مطالعاتی پیشنهادی برای آزمون
– برگزاری آزمون آزمایشی در پایان دوره
– مشاوره و پشتیبانی توسط مشاوران متخصص تا زمان برگزاری آزمون داوطلب

شرایط دوره:
– دوره به صورت آنلاین برگزار می‌گردد.
– دوره شامل ۱۰ جلسه دو ساعته در ۳ هفته است.
– مخاطب دوره (به دلیل آنلاین بودن) دانشجویان تحصیلات تکمیلی تمامی دانشگاه‌های کشور می‌باشند.

منابع
– Absolutely Essential Words 504
– TOEFL Test Preparation Kit
– Longman Preparation for TOEFL
– Selected Essential Grammars Pdf for MSRT
– Selected Essential Words Pdf for MSRT

دوره Pre-TOEFL دوره‌ای است که بر مبنای تأکید بر مهارت‌های آکادمیک اولیه زبان‌آموزان برای شرکت در دوره‌های TOEFL است. دوره‌های pre-TOEFL برای تمام کسانی که سطح زبانی آن‌ها از سطح Intermediate بالاتر است و همچنین قصد شرکت در آزمون‌های TOEFL ,IELTS و GRE دارند طراحی شده است. همچنین تمام افرادی که علاقه دارند زبان انگلیسی آکادمیک را به صورت تخصصی و کاربردی فرا بگیرند می‌توانند در این کلاس شرکت کنند. با توجه به اینکه آزمون تافل توانایی شما در استفاده کاربردی از زبان انگلیسی را می‌سنجد برای گرفتن بهترین نتیجه در آزمون‌های TOEFL و GRE شما باید زبان انگلیسی را به صورت کاربردی فرا بگیرید، این دوره، دوره‌ای است که این توانایی‌ها را در شما تقویت می‌کند. دوره Pre-TOEFL پایه آکادمیک زبانی شما را برای شرکت در آزمون‌های TOEFL و GRE شکل می‌دهد. شایان ذکر است، ورود به دوره‌ Pre-TOEFL منوط به شرکت در آزمون تعیین سطح و کسب نمره حد نصاب ۴۰ الی ۶۰ است که البته آزمون تعیین سطح دقیقاً منطبق بر آزمون اصلی تافل و استانداردهای سازمان ETS برگزار خواهد شد که داوطلبان هم سطح آکادمیک زبانی خود را محک بزنند و هم محیط برگزاری آزمون تافل را تجربه ‌کنند.

یکی از ویژگی‌های مهم چارت آموزشی تافل از ابتدا تا انتها، روش تدریس آن است. روش آموزش در مرکز زبان دانشگاه امام جواد(ع) از سطح مبتدی (Pre-TOEFL) تا سطح پیشرفته (POST-TOEFL)، متد تافل محور سازمان ETS آمریکا زیر نظر بهترین اساتید با پیشرفته‌ترین و به روزترین امکانات آموزشی می‌باشد. گفتنی است که این دوره دارای ۳ پودمان است، یک پودمان شامل مهارت‌های Speaking و Listening، یک پودمان شامل مهارت‌های Reading و Writing و دیگری شامل مهارت‌های Grammar و Vocabulary با محوریت آزمون تافل iBT.

ویژگی‌های دوره Pre-TOEFL:
• تقویت هر چهار مهارت اصلی Reading ،Listening ،Speaking و Writing به صورت کاربردی و با محوریت آزمون تافل
• آموزش کامل گرامر بطور کاربردی برای آمادگی در آزمون‌های بین‌المللی
• ارائه برنامه مطالعاتی جامع و اختصاصی توسط مشاوران دپارتمان
• پشتیبانی تمام داوطلبان بطور اختصاصی و آماده کردن آن‌ها برای شرکت در دوره‌های تافل

سرفصل‌های دوره Pre-TOEFL:
• این دوره بصورت عمومی برگزار می‌شود و تمام مهارت‌ها با هم آموزش داده می‌شود نه بصورت کارگاه‌های مجزا

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۸۳۳۵۳۳۴-۰۳۵ تماس حاصل فرمایید.

دوره‌های آمادگی آزمون تافل iBT به نحوی برگزار می‌گردد که با جدیدترین تکنیک‌های معتبر تست زنی در هر چهار مهارت در کوتاه‌ترین زمان، فرد را برای آزمون و نمره دلخواه‌اش آماده می‌کند تا با شرکت در آزمون و کسب نمره بالا از دانشگاه مدنظرشان پذیرش بگیرند. شایان ذکر است که دوره تافل در محیط‌های آموزشی با مجهزترین امکانات و همچنین شبیه‌ساز شده آزمون تافل برگزار می‌شود تا داوطلبان علاوه بر بهره بردن از جدیدترین تکنیک‌های تست‌زنی تافل، با محیط برگزاری آزمون تافل هم آشنا شوند. ورود به دوره‌ تافل منوط به شرکت در آزمون تعیین سطح و کسب نمره حد نصاب ۶۰ الی ۸۵ است که البته آزمون تعیین سطح دقیقاً منطبق بر آزمون اصلی تافل و استانداردهای سازمان ETS برگزار خواهد شد که داوطلبان هم سطح آکادمیک زبانی خود را محک بزنند و نقاط قوت و ضعف خود را تشخیص دهند و همچنین محیط برگزاری آزمون تافل را تجربه کنند. یکی از ویژگی‌های مهم چارت آموزشی تافل از ابتدا تا انتها، پلن و برنامه‌ریزی تدریس آن است. روش آموزش در مرکز زبان از سطح مبتدی (Pre-TOEFL) تا سطح پیشرفته (POST-TOEFL) متد تافل محور سازمان ETS آمریکا زیر نظر متخصص‌ترین اساتید با پیشرفته‌ترین و به‌روزترین امکانات آموزشی می‌باشد.

دوره‌های تخصصی تافل از ویژگی‌های زیر برخوردار است:
• ارائه جدیدترین و به روزترین تکنیک‌های تست‌زنی هر چهار مهارت آزمون، تمرین و تکرار جهت رسیدن به نمره بالای ۹۰
• ارائه برنامه پیشنهادی مطالعاتی بطور اختصاصی متناسب با سطح زبانی هر داوطلب توسط مشاوران تخصصی مرکز جهت رسیدن به نمره بالای ۹۰
• برگزاری آزمون‌های آزمایشی اصلی ETS با ارائه کارنامه و تصحیح آزمون از طریق ETS در سایت ETS و برگزاری جلسات مشاوره جهت تحلیل جزیی کارنامه آزمون هر داوطلب بطور اختصاصی توسط مشاوران دپارتمان تافل
• آزمون تعیین سطح: تعیین سطح دقیق (آزمون تافل آزمایشی) باعث می‌شود که شما سطح فعلی خود را بسنجید و براساس آن بتوانید فاصله خود با نمره مورد نظر را بیابید و روی نقاط قوت و ضعف خود کار کنید.

مراحل دوره:
– آشنا نمودن زبان‌آموزان با آزمون تافل: در جلسه توجیهی دوره آمادگی آزمون تافل شما با بخش‌های مختلف آزمون از ترتیب مهارت‌ها، تعداد تست‌ها، نحوه نمره‌بندی آزمون تافل و نحوه برگزاری این آزمون آشنا می‌شوید.
آغاز کلاسها: شما دیگر آماده شروع کردن کلاس‌های خود هستید. آموزش شما بر اساس برنامه‌ریزی مشاوران و مدرسان تخصصی دپارتمان شروع شده و شما می‌توانید تجربیاتتان را نیز با دیگر زبان‌آموزان در کلاس و محیط آنلاین مرکز در میان بگذارید.
– شرکت در آزمون‌های آزمایشی کامل تافل: در اینجا شما از تمرین‌های صورت گرفته و پیشرفتتان از نقطه ابتدای کار آگاه می‌شوید. این کار برای مشاوران مرکز تعیین‌کننده مهارت‌هایی است که باید بر روی آن‌ها بیشتر کار شود.
– اتمام دوره آمادگی تافل: شاید شیرین‌ترین بخش کار اینجا باشد. بعد از به پایان رساندن دوره تافل، شما برای شرکت در آزمون تافل آماده هستید ولی برای کسب نمره بهتر و بالای ۱۰۰ شما می‌توانید در دوره TOEFL Expert که شدیداً توصیه می‌شود، شرکت کنید. شما با کسب نمره مورد نظر خود می‌توانید به کار، ادامه تحصیل و یا هر هدف دیگری که از این آزمون دارید را پیگیری کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۸۳۳۵۳۳۴-۰۳۵ تماس حاصل فرمایید.

این دوره برای متقاضیانی چون داوطلبین تحصیلات عالیه در خارج از ایران می‌باشد. با توجه به اینکه داوطلبان تمام مهارت‌های آزمون را در دوره TOEFL فراگرفته اند، این دوره بر تمرین و تکرار سؤالات آزمون تافل بصورت کارگاهی و همچنین بیان تکنیک‌های بسیار پیشرفته و کاربردی جهت کسب نمره بالای ۲۵ در هر مهارت تأکید دارد. قابل ذکر است که با توجه به اینکه این دوره کاملاً کارگاه محور است، زبان‌آموزان می‌توانند تأکید خود را بر روی هر یک از کارگاه‌ها بطور جداگانه و برحسب نیاز خود داشته باشند. شایان ذکر است که ورود به این دوره منوط بر شرکت در آزمون تعیین سطح و کسب نمره بالای ۸۵ است. البته داوطلبانی که دوره TOEFL را با موفقیت گذرانده باشند نیازی به شرکت در آزمون تعیین سطح نمی‌باشد. این نکته قابل ذکر است که دوره TOEFL-Expert به بیان مفاهیم اولیه هر مهارت آزمون نمی‌پردازد بلکه فقط به تمرین و تکرار پیشرفته هر مهارت و بیان تکنیک‌های حرفه‌ای جهت مدیریت زمان و کسب نمره بالا در هر مهارت بصورت مجزا می‌پردازد. به داوطلبانی که به دنبال کسب نمره بالای ۱۰۰ هستند حتما توصیه می‌شود که در دوره TOEFL-Expert مرکز شرکت کنند.

دوره تخصصی TOEFL-Expert از شرایط زیر برخوردار است:
• ارائه تکنیک‌های فوق پیشرفته در هر ۴ مهارت جهت مدیریت زمان و کسب نمره بالای ۲۵ در هر مهارت
• تمرین و تکرار زیاد تکنیک‌ها و نمونه سؤالات آزمون بصورت کاملاً کاربردی جهت تسلط کافی در هر مهارت
• ارائه برنامه مطالعاتی فشرده یک ماه قبل آزمون توسط مشاوران اختصاصی مرکز جهت کسب نمره بالای ۱۰۰
• برگزاری آزمون‌های آزمایشی مداوم جهت تسلط کافی داوطلبان روی مطالب و سؤالات آزمون
• پشتیبانی ۲۴ ساعته داوطلبان تا روز برگزاری آزمون

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۸۳۳۵۳۳۴-۰۳۵ تماس حاصل فرمایید.

آزمون TOEFL آزمایشی و مزایای آن

آزمون TOEFL آزمایشی مرکز زبان دانشگاه امام جواد(ع) با همکاری مراکز رسمی TOEFL در ایران با بالاترین استاندارد و تشابه با آزمون اصلی برگزار می‌گردد. در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکلهای بهداشتی، آزمون آزمایشی در تاریخ‌های ۱۴۰۰/۱۱/۰۱، ۱۴۰۰/۱۱/۲۱(ساعت ۰۹:۰۰) و ۱۴۰۰/۱۲/۱۲، ۱۴۰۱/۰۱/۱۸ (ساعت ۱۴:۰۰) و ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ (ساعت ۹:۰۰) و ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ (ساعت ۱۴:۰۰) و ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ (ساعت ۰۹:۰۰) برنامه‌ریزی شده و با ظرفیت محدود برگزار میگردد. داوطلبان میتوانند در صورت نیاز با شماره ۳۸۳۳۵۳۳۴-۰۳۵ تماس حاصل نمایند.

Long Format بودن آزمون آزمایشی

در آزمون اصلی، داوطلبان باید به سؤالات اضافه در یكی از مهارت‌های Reading یا Listening پاسخ دهند و این مهم در آزمونهای آزمایشی Long Format در مرکز زبان دانشگاه امام جواد(ع) تعبیه شده است.

انطباق کامل با تغییرات اول آگوست

در نرم‌افزار آزمون آزمایشی، بخش‌های مختلف Reading ،Listening و Speaking مطابق با آخرین تغییرات آزمون اصلی طراحی شده‌اند.

ارائه كارنامه تحلیلی

تصحیح آزمون توسط تیم تخصصی و اساتید باتجربه و آشنا با فضا و ساختار TOEFL، در دو الی سه نوبت انجام و کارنامه تحلیلی پس از ۳ الی ۵ روز ارائه میشود.

بانک سؤالات منحصر به فرد

تدوین سؤالات در آزمون آزمایشی با جمع‌آوری منابع معتبر، بهره‌گیری از اساتید خبره كشوری و منطبق با استانداردهای فعلی آزمون (بجای استفاده از سؤالات در دسترس همچون TPO)، انجام میگردد.

تطابق ظاهری کامل با نرم‌افزار آزمون اصلی

در نرم‌افزار TOEFL آزمایشی سعی شده تا interface، رنگ، فونت، نما و مکان آیکن‌ها، تست صدا، پیام‌ها و زمان‌سنج به صورت کامل با نرم‌افزار آزمون اصلی تطابق داشته باشد.

شرایط فیزیكی و سخت‌افزاری مشابه با آزمون اصلی

آزمون آزمایشی در محل آزمون اصلی TOEFL و مطابق با روند آزمون اصلی برگزار میگردد و این مهم میتواند تأثیر بسزایی در کسب آمادگی کامل داوطلبان داشته باشد.

سؤالات رایج

آزمون‌ها در سایت اصلی دانشگاه امام جواد(ع) یزد برگزار می شود.
به همراه داشتن تنها يکی از مدارک شناسایی شامل شناسنامه، كارت ملی، پاسپورت و گواهينامه كافی می‌باشد اما به جهت احتياط حتماً دو مدرك شناسايی به همراه داشته باشيد.

خير، در ساختار جديد اجرایی آزمون TOLIMO كارت ورود به جلسه وجود ندارد.