معرفی

گروه آموزشی مدیریت کسب و کار شامل رشته های کسب و کار (گرایش مالی) و کارآفرینی (گرایش گردشگری) در مقطع کارشناسی ارشد، رشته‌های مدیریت صنعتی و کسب و کارهای کوچک در مقطع کارشناسی و رشته مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی ناپیوسته می شود.
گروه آموزشی مدیریت کسب و کار مجموعه رشته های مصوبی را در بر دارد که در استان یزد منحصر به فرد است. با عنایت به صنعتی بودن استان یزد و ثبت بافت تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو، رشته‌های این گروه جایگاه مطلوبی را در بازار کار استان دارا هستند. لذا جهت جذب سریع دانش آموختگان به بازار کار استان، به ارتقای مهارت علمی و عملی دانشجویان توجه شده و از اساتیدی بهره گرفته می شود که به این مهم باور داشته باشند.
مجوز رشته امور اداری در مقطع کاردانی از سال ۱۳۹۰ و رشته مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته به ترتیب از سال ۱۳۸۵ و سال ۱۳۸۸ به دانشگاه داده شده است. در حال حاضر این دانشگاه در این رشته ها بدون کنکور دانشجو می پذیرد.
مجوز رشته مدیریت کسب و کارهای کوچک از سال ۱۳۹۹ در مقطع کارشناسی به این دانشگاه داده شد. همچنین مجوزهای مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت کارآفرینی (گرایش گردشگری)، سال ۱۳۹۵ و رشته مدیریت کسب و کار (گرایش مالی) در سال ۱۳۹۶ به این دانشگاه داده شده است.

رشته های تحصیلی

امور اداری

کاردانی


با توجه به نياز واحدهای صنعتی، خدماتی، بازرگانی و دولتی در زمينه امور اداری، تربيت نيروی انسانی كارآمد در اين رشته تخصصی احساس می شود. لذا برنامه كاردانی با توجه به نياز واحدهای فوق طراحی شده است. فارغ‌التحصیلان رشته مذکور از این مزیت عمده برخوردارند که علاوه بر آشنایی با فنون فوق و اصول مدیریت، راه‌های صحیح برخورد با ارباب رجوع را آموخته و موجبات انجام سریع و صحیح امور مردم را فراهم خواهند کرد.
دانشکده مدیریت از نیمسال اول ۹۰-۹۱ در مقطع کاردانی این رشته دانشجو پذیرفته است.

مدیریت صنعتی

 کارشناسی ناپیوسته | کارشناسی پیوسته


رشته مدیریت‌ صنعتی دارای سه بعد اصلی فنی و تکنیکی، بعد مالی و بعد رفتاری و اجتماعی می‌باشد. بعد فنی و تکنیکی در دروس تحقیق در عملیات و کنترل پروژه، بعد مالی در درس‌هایی مثل حسابداری صنعتی و مدیریت مالی و بعد رفتاری و اجتماعی در دروس رفتار سازمانی، مدیریت منابع انسانی و تئوری‌های مدیریت بیان می‌گردد. گرچه بعضی از دروس این گرایش مانند مدیریت تولید و عملیات به هر سه این ابعاد می‌پردازد.

رشته مدیریت صنعتی، همان مدیریت امور مختلف در صنعت است. فارغ التحصیلان این رشته قادر هستند ضمن درک شرایط پیرامون و ایجاد ارتباط مناسب با همکاران خود، سازمان را به سمت و سوی متناسب با اهداف پیش ببرند. دانش آموختگان این رشته برای مدیریت واحدهای صنعتی، مدیریت و کنترل پروژه، مدیریت و برنامه ریزی تولید، مدیریت کنترل کیفیت و … آمادگی کسب می کنند.

طول مدت این دوره در مقطع کارشناسی ناپیوسته، ۲ سال می باشد و ۷۶ واحد درسی عمومی، تخصصی و اصلی و ۹ واحد جبرانی (مخصوص دانشجویان غیرمرتبط) را در بر می گیرد.

طول مدت این دوره در مقطع کارشناسی، ۴ سال می باشد و ۱۴۲ واحد درسی عمومی، تخصصی و اصلی را در بر می گیرد.

مدیریت کسب و کارهای کوچک

کارشناسی پیوسته


كسب و كارهای كوچك در اغلب كشورهای پيشرفته از اهميت بسزايی برخوردارند زيرا به سادگی تشكيل شده، قابليت انعطاف زيادی دارند و به راحتی خود را با محيط و شرايط تطبيق می دهند و هزينه ايجاد و نگهداری زيادی هم ندارند.

دانش آموختگان اين رشته با توجه به آشنايی با بخش های مختلف يك كسب و كار كوچك از جمله مسايل مالی، بازاريابی، زنجيره تأمين، مديريت بنگاه و … از پتانسيل مناسبی براي تأسيس شركت يا در اختيار گرفتن مديريت آن برخوردارند.

ماهیت و محتوای این رشته تحصیلی به عنوان یک موضوع بین رشته ای به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر دانش آموزان علاقه مند، برای گروه‌های دیگر مانند کارشناسان باسابقه سازمان ها و صنایع تولیدی، صاحبان و مدیران مشاغل خرد و واحدهای تجاری، علاقه مندان سازمانی که پس از کسب تجربه عملی در زمینه مورد نظر خود، تمایل به کسب دانش و اطلاعات آکادمیک دارند، نیز جذاب و کاربردی است.

طول مدت این دوره در مقطع کارشناسی، ۴ سال می باشد و ۱۴۲ واحد درسی عمومی، تخصصی و اصلی را در بر می گیرد.

مدیریت کسب و کار – گرایش مالی

کارشناسی ارشد


می‌توان گفت که پر کاربردترین و پرطرفدارترین گرایش رشته MBA، گرایش مالی است. در این گرایش مسائل مالی و اقتصادی مربوط به سازمان‌ها و شرکت‌ها بررسی می‌شود و فرد یاد می‌گیرد که چطور برای سازمان متبوعش مشکلات مالی را مرتفع نموده، ترکیب دارایی‌ها را مدیریت کرده و سرمایه سازمان را تأمین کند و به طور کلی، باعث رشد شرکت از لحاظ مالی و سرمایه شود.

دانش آموختگان این رشته می توانند در حوزه کاری بازار سرمایه مشغول به فعالیت شوند. مؤسسات مختلف مالی شامل بانک‌ها، موسسات اعتباری، بورس، بیمه‌ها حوزه‌های اصلی فعالیت در زمینه مالی هستند. به عنوان نمونه فقط در زمینه بورس می‌توانند در قسمت‌های مختلفی فعالیت داشته باشند. از خرید و فروش سهام و اوراق و تحقیقات شرکت‌ها تا سیاست‌گذاری در سازمان بورس، همه می‌توانند موقعیت‌های شغلی مربوط به مدیریت‌مالی می‌باشند.

علاوه بر بازار سرمایه، فارغ التحصیل های این رشته و گرایش می توانند در سمت های مختلف مدیریت مالی در سازمان های خصوصی و دولتی فعالیت کنند.

طول مدت این دوره در مقطع کارشناسی ارشد، ۲ سال می باشد و ۴۲ واحد درسی و ۶ واحد پایان نامه را در بر می گیرد.

مدیریت کارآفرینی – گرایش گردشگری

کارشناسی ارشد


رشته کارآفرينی که بيش از چند سالی از تولد آن در کشور ما نمی گذرد، در سراسر جهان رشته ای شناخته شده و معتبر بشمار مي آيد. هدف اين رشته پرورش مديران خلاق و کار آفرينی است که عرصه های جديد کسب و کار را شناسايی کرده و پا به پای مديران ديگر، سازمان را به پيشرفت برسانند. بدون شک در دنيايی که کارآفرينی به معرفی افق های جديد پيش رو می پردازد، مديران کارآفرين، نيروی محرک اقتصاد و رمز موفقيت سازمان خواهند بود.

هدف از این گرایش تربیت کارآفرینان با توانایی ایجاد کسب و کار در زمینه گردشگری، بازاریابی فعالیت های گردشگری داخلی و بین المللی است که در عین حال با سیستم های اطلاع رسانی و مسائل حقوقی مرتبط با گردشگری نیز آشنایی داشته باشند.

دانش آموختگان این گرایش می توانند در نقش‌هایی مانند کارآفرینان فردی، مشاور، کارشناس کارآفرینی در گردشگری خدمت نمایند.

طول مدت این دوره در مقطع کارشناسی ارشد، ۲ سال می باشد و ۳۲ واحد درسی و ۴ واحد پایان نامه را در بر می گیرد.

امتیازات ویژه

 • برخورداری از اساتید دارای تجربه عملی در حوزه های تخصصی

 • استفاده از پیشنهادات و انتقادات سازنده دانشجویان در برنامه ریزی گروه

 • برقراری ارتباط بین دانش آموختگان فعال، پویا و با انگیزه در رشته های مدیریت صنعتی، کسب و کارهای کوچک و کسب و کار مالی با صنعت

اینجا آموزش عالی است

مدیر

کارشناس

احمد حاجی مرادی

 • دکتری مدیریت صنعتی از دانشگاه یزد

 • ۰۳۵۳۸۲۸۱۲۰۰-۳ (داخلی ۲۲۵)

اطلاعات بیشتر >

زکیه عهدی

 • کارشناسی ارشد الهیات

 • ۰۳۵۳۸۲۸۱۲۰۰-۳ (داخلی ۲۷۰)

اعضای هیأت علمی

سلاله شهوازیان
سلاله شهوازیان
دکتری مدیریت رفتاری
دانشگاه فردوسی مشهد
احمد حاجی مرادی
احمد حاجی مرادی
دکتری مدیریت صنعتی
دانشگاه یزد

اساتید مدعو

 • حبیب انصاری

 • مهدی تقوی

 • مهناز توکلی

 • محمدرضا جعفری

 • سیدحسن حانمی‌نسب

 • فاطمه دستجردی

 • علی دلشاد

 • جعفر رحمانی

 • ابوالفضل شرافت

 • حمیدرضا شکری‌زاده

 • حمید صالحی

 • علی صفاری

 • محمدعلی وحدت

پیوستها

دستاوردها

انتشار نشریه دانشجویی

۱۳۹۱ - ۱۳۹۲

انتشار نشریه دانشجویی توسط انجمن علمی مدیریت

نشریه های دانشجویی با محتوای مرتبط با رشته مدیریت صنعتی، با اسامی مات و سلام مدیر، توسط دانشجویان رشته مدیریت صنعتی منتشر شد.  

برگزاری سمینار تخصصی

1398

برگزاری سمینار نقش تحول دیجیتال در مدیریت زنجیره تأمین

در این سمینار از جناب آقای دکتر جعفرنژاد از دانشگاه تهران جهت سخنرانی دعوت به عمل آمد.

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی

1397

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی اساتید و دانشجویان با همراهی انجمن علمی مدیریت

در این نمایشگاه کلیه دستاوردهای پژوهشی اساتید و دانشجویان گروه مدیریت در معرض بازدیدکنندگان قرار گرفت.

برنامه روز مدیر و بزرگداشت امیرکبیر

1395

برنامه روز مدیر و بزرگداشت امیرکبیر

سمیناری در حوزه مدیریت برگزار شد و همچنین سایر برنامه ها در قالب نمایش فیلم های مدیریتی و برنامه های فرهنگی ویژه دانشجویان گروه مدیریت به اجرا درآمد.

برنامه های ویژه

گالری تصاویر