معرفی رئیس

دکتر داریوش پورسراجیان در سال ۱۳۵۵ در یزد به دنیا آمد. او پس از اخذ مدرک دیپلم در رشته ریاضی و فیزیک از سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان یزد، کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت (MBA) خود را به ترتیب در سالهای 1378 و 1382 از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری مدیریت رفتار سازمانی را در سال ۱۳۹۸ از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اخذ نمود.

وی از بهمن ماه سال ۱۳۸۸ به عنوان عضو هیأت علمی و مدیر گروه آموزشی مدیریت، همکاری تمام وقت خود با دانشگاه امام جواد(ع) را آغاز نمود. سپس از مهر ماه سال ۱۳۹۸ به عنوان معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه منصوب و از ابتدای سال ۱۳۹۹ نیز به عنوان رئیس دانشگاه مشغول به خدمت می‌باشد.

دکتر پورسراجیان علاوه بر این، تاکنون فعالیت‌های علمی و اجرایی متعددی از جمله ریاست پارک علم و فناوری یزد، نمایندگی دولت و ریاست هیأت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، مدیریت طرح و برنامه و مسئولیت راه‌اندازی اولین مرکز رشد مدیریت و علوم انسانی کشور در پارک علم و فناوری یزد، اجرای طرح مطالعات منطقه ویژه (کریدور) علم و فناوری یزد و همکاری در زیرمجموعه‌های صنعتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت مهندسی مشاور خدمات برق ایران (مشانیر) را در کارنامه خود دارد.

سخن رئیس

بسم الله الرحمن الرحیم

دانشجوی گرامی

اکنون که به حول قوه الهی با پشت سرگذاردن سال‌ها تلاش و تحصیل، مرزهای تازه‌ای از دانایی و آگاهی را به روی خود گشوده‌اید، این موفقیت را به شما تبریک می‌گویم. دانشگاه محل تجربه‌اندوزی و تجربه‌آموزی است و حال که خداوند این نعمت را به شما عطا فرموده، امیدوارم از هر ثانیه عمر خود در این مکان مقدس حداکثر استفاده را ببرید.
تحصیل در دانشگاه، هر چند کوتاه است، فرصتیست برای تلفیق تجارب عملی با مفاهیم و آموخته های تئوریک برای حل مسائل و چالشهای واقعی که مورد توجه دانشجویان عزیز قرار میگیرد. امید است همچنان که در آغاز این راه با توان و سرزنده پای نهاده‌اید شاهد انگیزه، تلاش و تعهد روزافزون شما در طی مراحل تحصیلی و موفقیت در کار و زندگی یکایک‌تان باشیم.

اینجا آموزش عالی است.

وظایف و اختیارات هیأت رئیسه

هیأت رئیسه دانشگاه مرکب از رئیس و معاونان دانشگاه، وظایف و اختیارات زیر را عهده‌دار می‌باشد:

  • کمک به خوداتکایی دانشگاه و واحدهای وابسته

  • فراهم آوردن زمینه‌های اجرایی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، آئین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های وزارت متبوع
  • بررسی نحوه اجرای تصمیمات هیأت رئیسه و نظارت بر عملکرد واحدهای دانشگاه و ایجاد هماهنگی‌های لازم بین حوزه‌های مختلف معاونت‌ها

  • پیشنهاد توزیع و تخصیص فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی و تحقیقاتی داخلی و خارجی متعلق به اعضای هیأت علمی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

  • بررسی و پیشنهاد آئین‌نامه‌های اداری و مالی و معاملاتی، بودجه سالانه، نمودار تشکیلاتی و اصلاحات اداری لازم برای اداره امور داخلی دانشگاه، و طرح‌ها و برنامه‌ها برای قرار گرفتن در دستور کار هیأت امنا از طریق رئیس دانشگاه

اعضای هیأت رئیسه

داریوش پورسراجیان
داریوش پورسراجیان
رئیس
محمد سفید
محمد سفید
نماینده هیأت مؤسس
احمد حاجی مرادی
احمد حاجی مرادی
معاون آموزشی پژوهشی
سیدعباس زرگرچی
سیدعباس زرگرچی
معاون فرهنگی دانشجویی
محمد سپهر
محمد سپهر
مشاور رئیس

رئیس حوزه ریاست و امور هیأت‌های مؤسسه

مریم فداکار

  • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

  • m.fadakar@iju.ir

  • ۰۳۵۳۸۲۸۱۲۰۰-۳ (داخلی 225)

رؤسای پیشین