دیدار اعضای کانون تفکر توسعه سرمایه انسانی استان یزد با معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد برگزار شد.

اعضای کانون تفکر توسعه سرمایه انسانی استان یزد با معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری در محل دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و توسعه ارتباطات دانشگاه امام جواد(ع)، در ابتدای این نشست، دکتر پورسراجیان رئیس دانشگاه امام جواد(ع) به تبیین سابقه تشکیل این کانون تفکر پرداخت و ضمن تشریح برخی از ریشه‌های کم توجهی نسبی به اهمیت سرمایه انسانی در فرایند توسعه همه جانبه و پایدار جامعه، اظهار امیدواری کرد: این تشکل خودجوش و علمی بتواند ضمن ایجاد همگرایی میان نظرات صاحب‌نظران علمی و اجرایی، کمک فکری مناسبی در اختیار مدیران ارشد استان و سازمان‌ها در بخش‌های دولتی و خصوصی قرار دهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار نیز در این نشست، ضمن استقبال از تشکیل و فعالیت چنین مجموعه‌ای از متخصصان دانشی و اجرایی، خواستار استفاده از این ظرفیت برای تسریع در تحقق اهداف توسعه استان شد.

محمدعلی شاه‌حسینی با اشاره به محتوای برنامه تحولی یزد نوین در بخش سرمایه انسانی، کیفیت و سرآمدی این بخش از برنامه را حاصل همفکری و همراهی اعضای کانون تفکر توسعه سرمایه انسانی دانست و از آنان خواست در عملیاتی کردن این برنامه نیز همچون تدوین آن با مجموعه نظام اداری استان همراهی و همکاری کنند.

شایان ذکر است دیگر اعضای این کانون نیز در سخنان خود ضمن یادآوری اهمیت و ضرورت توجه دقیق به موضوع منابع انسانی و به ویژه مهارت‌های نرم در بنگاه‌های اقتصادی و اداری استان، به مصادیقی از نشانه‌های این مهم در وقایع اخیر سطح ملی و بین‌المللی اشاره کردند.

گفتنی است در پایان این نشست دکتر هدایت کارگر دبیر کانون تفکر توسعه سرمایه انسانی نیز ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جلسات اندیشه ورزی، خروجی‌های این جلسات طی یک سال گذشته را در قالب مواردی از قبیل بیانیه مهارت‌های نرم، پیش‌نویس بیانیه آسیب‌شناسی نظام آموزش عالی استان و همچنین شروع به ترجمه کتاب در زمینه مهارت‌های نرم برشمرد.