معرفی

مجموعه کارگاه‌های طراحی و تولید پوشاک در دانشگاه امام جواد(ع) یزد از سال 1389 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نمود. این مجموعه که بعداً با نام تولیدی جوان به کار خود ادامه داد، شامل چهار کارگاه است که فضای هر چهار کارگاه برای استفاده استاندارد ۱۵ نفر دانشجو تعریف شده است. در کارگاه دوخت و کارگاه سوزن‌دوزی میز برش، قیچی برقی، چرخ‌های تخصصی دوخت، میز اتو و دیگر امکانات منقول کارگاهی موجود است. کارگاه تخصصی مولاژ دارای مانکن‌های سایزبندی شده برای استفاده دانشجویان است. در کارگاه چاپ تاریک‌خانه، میز نور و همچنین میز مخصوص چاپ به همراه دستگاه‌ها و مواد شیمیایی مورد نیاز چاپ در اختیار دانشجویان قرار دارد.
همچنان که در طول ترم تحصیلی، دانشجویان زیر نظر استادان متخصص خود مهارت‌های آموزشی مربوط به رسم الگو، سایز بندی، برشکاری، دوخت، اتوکشی، چاپ و تزئینات لباس را در کارگاه‌های زیرمجموعه تولیدی جوان می‌آموزند، فعالیت‌های اقتصادی هم در این کارگاه‌ها مد نظر بوده است.

خدمات ویژه

  • در اختیار گذاشتن ابزار و امکانات برای آموزش عملی واحدهای درسی در تمام مقاطع آموزشی

  • امکان کسب تجربه با توجه به علاقمندی‌های دانشجویان و زیر نظر استادان در دروسی مانند کار آموزی و پروژه نهایی

  • استفاده از امکانات موجود برای تأمین سفارشات، بدون آسیب رساندن به بخش آموزشی

  • انتخاب و نگهداری نمونه آثار منتخب دانشجویان برای بهره‌برداری‌های آتی

اینجا آموزش عالی است.

سرپرست

بینه اولیاء

  • کارشناسی ارشد صنایع دستی از دانشگاه هنر تهران

  • ۰۳۵۳۸۲۸۱۲۰۰-۳ (داخلی ۲۹۹)

سفارشات تولیدشده

طراحی و تولید فرم مدارس ابتدایی دخترانه و پسرانه

پس از دریافت سفارش ارائه طرح فرم مدرسه از طرف چندین دبستان دخترانه و پسرانه در سال ۱۳۹۲، یک دوره مسابقه دانشجویی طراحی و اجرای لباس فرم برگزار شد. در این مسابقه بیش از 50 طرح متفاوت ارائه و طرح­های منتخب توسط دانشجویان طراح، نمونه‌دوزی شد.

طراحی و تولید فرم پسرانه مدرسه جوادالائمه

با انتخاب یک طرح از طرحهای ارائه شده در گروه طراحی و دوخت برای اجرای سفارش دبستان پسرانه جوادالائمه، مراحل سایزگیری، الگوکشی، طراحی، چاپ، برش و دوخت 800 دست لباس در سال 1393 و 1000 دست در سال 1394 توسط دانشجویان انجام گرفت.

تولید سفارشی لباس کار

در سال 1395، طبق سفارش واصله توسط یکی از اساتید دانشگاه، تعداد 200 دست بلوز و شلوار کار طبق نمونه ارائه شده تهیه و تحویل داده شد. خوشبختانه جنس مرغوب پارچه مورد استفاده و خوش‌دوختی بلوز و شلوارهای تولید شده مورد توجه مصرف‌کننده نهایی قرار گرفت.

تولید سفارشی سرویس پارچه‌ای آشپزخانه

در سال ۱۳۹۶ باتوجه به نیازهای بازار و با سرمایه‌­گذاری بخش خصوصی، این سفارش در تعداد محدود، 14 قلم برای هر سرویس و با کیفیت بسیار بالا تهیه شد. در تهیه این سرویس­های پارچه‌­ای تمام مواد مورد استفاده از جنس پنبه انتخاب گردید و هیچ ماده پلی‌استری به کار نرفت.

طراحی و تولید لباس و کلاه دانش‌آموختگی

به سفارش قائم‌مقام ریاست دانشگاه در سال ۱۳۹۷، تولید 150 دست لباس­ فارغ‌التحصیلی در دستور کار قرار گرفت. پیش از شروع فرآیند، ضمن برگزاری مسابقه دانشجویی، طرح­‌ها و ایده­‌های دانشجویان دریافت و در نهایت طرح منتخب اجرا گردید. عرضه لباس­‌ها بصورت عمده یا انفرادی انجام می‌گردد.

طراحی و تولید جلیقه کار

در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ بنا به سفارش و با توجه به نیازهای خاص کاربران جلیقه، طراحی خاصی برای جلیقه انجام شد که از نمونه‌های موجود در بازار متفاوت و متمایز بود. تمامی فرایندهای طراحی، برش، چاپ و دوخت در تولیدی و در محل دانشگاه و توسط دانشجویان انجام شد.

برنامه‌های ویژه

سؤالات رایج

بله. تولیدی جوان همیشه آماده است در زمینه طراحی تخصصی محصول و تولید محصول با توجه به امکانات و مهارت همکاران دانشگاهی و دانشجویان فعال اقداماتی برجسته و ماندگار انجام دهد.

بله، چه به عنوان دانشجو و چه نیروی آزاد، تولیدی جوان آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهد و زمینه کار را فراهم می‌کند. افتخار ماست که دانشجو در محیط تحصیل خود، به اشتغال و کسب درآمد بپردازد.