اطلاعیه پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی به کارشناسی

به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ می‌رساند ثبت‌نام از روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۳/۲۸ آغاز و تا روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۲/۴/۴ ادامه خواهد یافت. متقاضیانی که دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته هستند، می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام نمایند. دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترس است.

شرایط ثبت‌نام:
علاقه‌مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایط مذکور هستند، می‌توانند منحصراً در یک مجموعه ثبت‌نامی (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته) متقاضی شوند. لازم به توضیح است پذیرش در برخی از رشته‌های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل تراز شده مقطع کاردانی) صورت خواهد پذیرفت.
همه متقاضیان،  پذیرش براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت‌نام و انتخاب رشته نمایند. در صورت عدم ثبت‌نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از پایان مهلت تعیین شده امکان‌پذیر نخواهد بود.

برای ثبت‌نام در این آزمون باید اقدام‌های زیر انجام گیرد:
۱- مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته.
۲- ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org در زمان مقرر (۱۴۰۲/۳/۲۸ تا ۱۴۰۲/۴/۴).
۳- آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز یرای ثبت‌نام.
۴- خرید کارت اعتباری ثبت‌نام و پرداخت مبلغ ۱/۶۰۰/۰۰۰ (یک میلیون و ششصد هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون.
یادآوری ۱: چنانچه علاقه مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی باشید، لازم است علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۳۶۰/۰۰۰ (سیصد و شصت هزار) ریال دیگر نیز برای دوره‌های مذکور به صورت اینترنتی اقدام نمایید.
یادآوری ۲: با توجه به اینکه مقرر شد در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق ارسال پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، مبلغ ۳۰/۰۰۰ (سی هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت می شود.
دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی:
به متقاضیان توصیه می‌شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش‌نویس با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اطلاعات لازم را در برنامه نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمایند.
ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت نمایند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق مقررات و ضوابط رفتار خواهد شد.
یادآوری ۳: چنانچه متقاضی در مرحله ثبت‌نام اطلاعات اشتباه ارائه نماید یا در ارسال عکس خود مرتکب اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

توصیه‌های مهم:
۱- لازم است متقاضیان مفاد دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نمایند.
۲- داوطلبان در انتخاب کد مجموعه ثبت‌نامی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود (برای رشته پذیرش با آزمون) دقت لازم را بعمل آورند، زیرا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی و پایان مهلت ثبت‌نام، امکان تغییر وجود ندارد.
۳- تاکید می‌شود متقاضیان پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.
۴-متقاضیان مجموعه ثبت‌نامی پذیرش  با سوابق تحصیلی (بدون آزمون)، لازم است با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کدرشته‌های انتخابی، نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های خود اقدام نمایند.
۵- هرگونه تغییر در شرایط و ضوابط ثبت‌نام این آزمون، به صورت اطلاعیه رسمی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان و نشریه پیک‌سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.

دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۲