اطلاعيه درباره اعلام تاريخ ثبت نام و انتخاب رشته در رشته‌های پذيرش دانشجو صرفاًبر اساس سوابق تحصيلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی

به گزارش روابط عمومی و توسعه ارتباطات دانشگاه امام جواد(ع) به اطلاع میرساند پيرو اطلاعيه مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ سنجش آموزش کشور، متقاضيان ثبت‌نام در رشته‌هايي كه پذیرش آنها در آزمون سراسري مهر ماه سال ۱۴۰۱ صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل كتبي ديپلم) صورت مي گيرد، مي‌رساند ثبت‌نام و انتخاب رشته براي گزينش در اين رشته‌ها صرفاً از طريق درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش به آدرس  www.sanjesh.org از روز سه­ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ آغاز و در روز يکشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ پايان مي‌پذيرد.

لیست کد رشته های دانشگاه امام جواد(ع) در مقطع کارشناسی
رشته کد رشته رشته تحصیلی کدرشته
۱ معماري داخلي ۱۹۲۸۱ ۱۱ مديريت بازرگاني ۱۹۲۹۱
۲ مهندسي صنايع ۱۹۲۸۲ ۱۲ مديريت بيمه ۱۹۲۹۲
۳ مهندسي كامپيوتر ۱۹۲۸۳ ۱۳ مديريت صنعتی ۱۹۲۹۳
۴ مهندسي معماري ۱۹۲۸۴ ۱۴ مديريت كسب و كار ۱۹۲۹۴
۵ كارداني معماري ۱۹۲۸۴ ۱۵ مديريت مالي ۱۹۲۹۵
۶ زيست فناوري ۱۹۲۸۶ ۱۶ مشاوره ۱۹۲۹۶
۷ حسابداري ۱۹۲۸۷ ۱۷ ارتباط تصويري ۱۹۲۹۷
۸ روانشناسي ۱۹۲۸۸ ۱۸ طراحي لباس ۱۹۲۹۸
۹ علوم ورزشي ۱۹۲۸۹ ۱۹ مرمت بناهاي تاريخي ۱۹۲۹۹
۱۰ مديريت امور بانكي ۱۹۲۸۹ ۲۰ آموزش زبان انگليسي ۱۹۳۰۰
  • دفترچه راهنماي ثبت‌نام و جدول كدرشته محل هاي مربوط به پذيرش فوق همزمان با شروع ثبت نام در درگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. متقاضيان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج دفترچه راهنماي مربوط براي پذيرش دانشجو بدون کنکور (صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي- معدل كتبي ديپلم) در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در روزهاي فوق به در اطلاع‌رساني فوق مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته (حداكثر ۱۵۰ كدرشته) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.

لینک دانلود دفترچه راهنماي ثبت‌نام و جدول كدرشته محل هاي مربوط به پذيرش بدون کنکور

  • تذکرمهم ۱: لازم بذکر است افرادی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند هم می توانند کد رشته های صرفا با سوابق تحصیلی را در همان فرم انتخاب رشته مانند کد رشته های با آزمون انتخاب نمایند و نیازی به انتخاب رشته جداگانه نمیباشد.
  • تذکرمهم ۲: متقاضياني که در آزمون سراسري سال ۱۴۰۱ ثبت نام نموده و غایب جلسه آزمون بوده اند نيازي به ثبت نام مجدد براي رشته هاي که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است ندارند. این متقاضیان مي توانند با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسري سال ۱۴۰۱ و مراجعه به لينک مربوط به انتخاب رشته آزمون مذکور، نسبت به انتخاب حداکثر تعداد ۱۵۰ کدرشته محل از رشته هاي پذیرش باسوابق تحصیلی در هر گروه آزمایشی که تمایل دارند، اقدام و در فرم انتخاب رشته درج نمايند.
  • لازم به تاکيد است چنانچه متقاضي در مرحله انتخاب رشته آزمون سراسري سال ۱۴۰۱ اقدام به تکميل فرم انتخاب رشته نمايد و مجدداً در پذيرش رشته هاي صرفاً با سوابق تحصيلي(بدون آزمون) هم ثبت نام و انتخاب رشته نمايد، فرم ثبت نام و انتخاب رشته مرحله بدون آزمون وي باطل خواهد شد.

مدارک لازم و مراحل ثبت‌نام اینترنتی

متقاضي‌ شركت‌ در پذيرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل کتبی ديپلم) بايد يكايك‌ اقدامات‌ زير را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد:

      ۱) مراجعه به درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور.

۲) دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و مطالعه آن.

۳) تهيه فايل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام.

۴) ثبت‌نام و انتخاب رشته از طریق درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش در زمان مقرر (۱۴۰۱/۰۵/۱۸ لغايت ۱۴۰۱/۰۵/۲۳).

تذكرات لازم:

  • اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد ۳-۳-۶ حداكثر تا تاريخ ۱۴۰۱/۶/۳۱، دارا بودن مدرك پيش‌دانشگاهي و يا اخذ مدرك پيش‌دانشگاهي حداكثر تا تاريخ ۱۴۰۱/۶/۳۱ و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرك كارداني (فوق ديپلم) دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و كارداني پيوسته آموزشكده هاي فني و حرفه اي براي متقاضيان الزامي است.
  • دارندگان ديپلم فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي و يا مدرك كارداني مي باشند حق ثبت نام و شركت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.
  • نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل كتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا متقاضيان (ديپلمه هاي نظام آموزشي ۳-۳-۶ ، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند) بايستي معدل كل و يا معدل كتبي خود را بصورت صحيح در تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند. متقاضيان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامي، از ثبت نام پذيرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولي آنها لغو مي گردد.
  • متقاضيان ديپلم فني و حرفه اي و يا كاردانش نظام آموزشي جديد ۳-۳-۶ و ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند و فاقد معدل كتبي ديپلم هستند، بايستي معدل كل ديپلم متوسطه خود را عيناً در بند ۱۶ تقاضانامه اينترنتي ثبت نام درج نمايند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانند در ساعات اداری با شماره ۳۸۲۸۱۲۰۰-۳(۰۳۵) و ۳۱۴۳-۰۳۵  تماس حاصل فرمایند یا از طریق واتس اپ دانشگاه به شماره ۰۳۵۳۸۲۸۱۲۰۰ پرسشهای خود را مطرح نمایند

توصیه اکید است اخبار و اطلعیه های دانشگاه راثرفاً از درگاه رسمی دانشگاه به آدرس www.iju.ir  یا اینستاگرام دانشگاه  یا کانال تلگرامی دانشگاه به دنبال نمایید.