اطلاعیه ثبت‌نام تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد

ضمن عرض تبریک به کلیه پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد به اطلاع می‌رساند ثبت نام این دانشگاه در دو مرحله انجام می‌گیرد:

  • ثبت نام غیر حضوری(اینترنتی) از تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۴ الی ۱۴۰۰/۱۱/۱۷
  • ارسال مدارک به صورت پستی یا تحویل مدارک به صورت حضوری از تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ الی ۱۴۰۰/۱۱/۱۷

لذا خواهشمند است کلیه پذیرفته‌شدگان بعد از تکمیل پذیرش اینترنتی به صورت کامل برای تحویل مدارک به صورت حضوری مراجعه نمایند یا مدارک ثبت‌نامی را پست نمایند.

قطعی شدن ثبت نام هر دانشجو بعد از انجام پذیرش غیر حضوری و تحویل یا ارسال پستی مدارک می‌باشد.

مراحل ثبت نام اینترنتی

۱- مراجعه به سامانه آموزشی دانشگاه، سیستم گلستان به آدرس golestan.iju.ir (ورود به سیستم گلستان به وسیله Internet Explorer نسخه۱۰ به بالا  ) یا مرورگر گوگل کروم

۲- شناسه کاربری و رمز ورود به سیستم گلستان

                            *برای ورود به سیستم گلستان، شناسه کاربری شماره ملی می باشد که U002 به ابتدای آن اضافه شده است.

مثلا برای شماره ملی ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ : شناسه کاربریU002123456789 و گذر واژه کد ملی می باشد.

۳- انجام مراحل ثبت نام غیر حضوری به طور کامل بر اساس فایل راهنما

۴- بارگذاری مدارک و فرمها

مدارک لازم جهت بارگذاری: مدارکی که لازم است پذیرفته شدگان گرامی اسکن نمایند تا در مراحل ثبت نام غیرحضوری ( اینترنتی)  بارگذاری شود. لازم است اندازه هر فایل حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت و با فرمت jpg بوده و کیفیت بسیار خوبی داشته باشد. همچنین لازم است اصل این مدارک در زمان مراجعه برای ثبت نام حضوری ارائه  و یا ارسال شود.

الف – تصویر کارت ملی

ب – تصویر پشت کارت ملی

ج – تصویر تمامی صفحات شناسنامه

د – عکس ۳ در ۴ با پسوند jpg و حداقل اندازه ۲۰۰ پیکسل عرض و ۳۰۰ پیکسل ارتفاع بعد از حذف کردن حاشیه های اضافی تصویر تهیه شده باشد.

پوشش مناسب و زمینه سفید الزامی می‌باشد.

ه – کارت پایان خدمت یا معافیت دائم نظام وظیفه برای پذیرفته شدگان فاقد معافیت تحصیلی

و – اسکن اصل یا گواهی موقت مدرک کارشناسی و ریز نمرات آن ( در صورت آماده نبودن فرم شماره ۲ اسکن شود)

ز- اسکن اصل یا گواهی موقت کاردانی برای دارندگان مدرک کاردانی (فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته)

ح – آن دسته از پذیرفته‌شدگانی که به هنگام انتخاب رشته دانشجوی  سال آخر بوده‌اند و حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ فارغ‌التحصیل شده اند، دانشجوی سال آخر شناخته شده و لازم است فرم معدل دانشجویان سال آخر مندرج در صفحه ۷۸ دفترچه راهنمای (شماره ۱) یا ۵۱۲ دفترچه راهنمای(شماره ۲) این آزمون که توسط دانشگاه محل فارغ‌التحصیلی دوره کارشناسی در فرم مذکور درج و قبلاً به تایید مسوول ذیربط رسیده است را  زمان ثبت‌نام ارائه نمایند. (فرم شماره ۱)

ح – فرم اطلاعات پایه تکمیل شده (دانلود فرم اطلاعات پایه)

ط – پرداخت شهریه علی الحساب به مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ تومان به صورت الکترونیکی

بعد از تکمیل مشخصات و پرداخت الکترونیکی شهریه و اتمام کلیه مراحل گواهی پذیرش غیر حضوری و فرم مشخصات را از سیستم گلستان پرینت نمایند.

تحویل مدارک

با توجه به اینکه اصل مدارک برای پذیرش نهایی ضروری  می باشد، بعد از اتمام ثبت نام غیر حضوری لازم است مدارک لازم به دانشگاه تحویل داده شود که با توجه به شیوع کرونا توصیه می شود حتی الامکان مدارک را آماده نموده و به صورت پستی به دانشگاه به آدرس یزد، صفاییه، خیابان جوادالائمه، موسسه آموزش عالی امام جواد(ع) کد پستی ۸۹۱۵۸۷۳۷۶۴ ( لطفا بر روی پاکتهای ارسالی شماره دانشجویی و کد ملی با خط درشت و خوانا درج شود)  ارسال نمایند یا در تاریخ ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه در ساعت اداری  به دانشگاه مراجعه نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد

۱- مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن معدل دوره کارشناسی قید شده باشد. (تاریخ فارغ التحصیلی باید حداکثر تا ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ باشد)

* پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی (لیسانس‌) نمی‌باشند، لازم‌ است‌ اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه‌ یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل ‌اخذ کارشناسی‌ (لیسانس‌) که معدل در آن درج شده باشد را ارائه نمایند.( فرم شماره۲)

* آن دسته از پذیرفته‌شدگانی که به هنگام انتخاب رشته دانشجوی سال آخر بوده‌اند و حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۳۰ فارغ‌التحصیل شده اند، دانشجوی سال آخر شناخته شده و لازم است فرم معدل دانشجویان سال آخر مندرج در صفحه ۷۸ دفترچه راهنمای (شماره ۱) یا ۵۱۲ دفترچه راهنمای(شماره ۲) این آزمون که توسط دانشگاه محل فارغ‌التحصیلی دوره کارشناسی در فرم مذکور درج و قبلاً به تایید مسوول ذیربط رسیده است را  زمان ثبت‌نام ارائه نمایند. (فرم شماره ۱)

* فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ناپیوسته لازم است اصل و کپی گواهی موقت دوره کاردانی  را نیز ارائه نمایند.

* پذیرفته شدگانی که با ارائه دانشنامه دوره کاردانی و کارشناسی مراجعه می نمایند لازم است گواهی معدل دوره کاردانی و کارشناسی را به همراه داشته باشند.

۲- اصل شناسنامه و دو برگ کپی از تمام صفحات

۳- اصل کارت ملی به همراه دو برگ کپی(پشت و رو)

۴- ۳ قطعه عکس ۴*۳

۵- مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را برای برادران مشخص نماید.

۶- فیش شهریه علی الحساب ۱۲۰۰۰۰۰۰ریال (به شماره حساب ۲۰۷۲۲۱۴۴۶۶ بانک تجارت شعبه میدان اطلسی صفاییه یزد) قابل پرداخت با کارتهای عضو شتاب در امور مالی دانشگاه به صورت حضوری و مابقی شهریه به صورت چک

۷- اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه‌ یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ اخذ کارشناسی‌ (لیسانس‌) برای‌ آن‌ دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ با توجه‌ به‌ مفاد آیین‌نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان، مصوب ۱۳۹۳/۰۴/۲۵ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت‌ علوم‌، تحقیقات‌ و فناوری‌ با امتیاز‌ رتبه‌ اول‌ پذیرفته‌ شده‌اند.

از آنجا که مدارک تا پایان تحصیل در پرونده دانشجو باقی می ماند خواهشمند است از آنها کپی برابر اصل تهیه نمایید.

بعد از دریافت مدارک توسط دانشگاه و قطعی شدن ثبت نام شناسه کاربری برای ورود به سیستم گلستان شماره دانشجویی و گذرواژه کد ملی می باشد.

۸- فرم اطلاعات پایه تکمیل شده

برای مشاهده برنامه هفتگی بعد از انتخاب واحد توسط دانشگاه، از گزارش ۸۸ سیستم گلستان استفاده نمایید.

پیوست ها:

راهنمای پذیرش غیرحضوری

فرم اطلاعات پایه

فرم رتبه اولی

فرم شماره ۱

فرم شماره ۲