علی حاجی‌غلام سریزدی

دکتر علی حاجی غلام سریزدی دوره پسادکتری خود را در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف تحت راهنمایی دکتر علینقی مشایخی در حوزه پویایی شناسی سیستم‌ها گذرانده است. همچنین وی غیر از اینکه محقق و مدرس در حوزه پویایی شناسی سیستم‌ها، تفکر سیستمی، سازمان یادگیرنده، مدل‌سازی گروهی و جمعی است مولف چندین کتاب در زمینه پویایی شناسی سیستم‌ها و نرم افزارهای آن نیز می‌باشد. هم اکنون وی عضو هیئت علمی، مدیر گروه پژوهشی پویایی شناسی سیستم‌ها و موسس و طراح دوره MBA – SD در موسسه آموزش عالی امام جواد(ع) یزد است.

مدارک تحصیلی

 • دکتری: مدیریت فناوری اطلاعات (کسب و کار هوشمند)، دانشگاه تربیت مدرس، ایران
 • کارشناسی ارشد: MBA (استراتژی)، دانشگاه علم و فرهنگ، ایران
 • کارشناسی: مهندسی صنایع (تولید صنعتی)، دانشگاه یزد، ایران
اطلاعات بیشتر

علینقی مشایخی

دكتر علینقی مشایخی موسس و استاد تمام دانشكده مديريت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و دانش‌آموخته دوره‌ی دکترای مدیریت دانشگاه MIT است. دكتر مشایخی در زمینه تفکر سیستمی، پویایی شناسی سیستم‌ها و سازمان‌های یادگیرنده به تحقیق و تدریس می‌پردازد. او عضو و رئیس سابق جامعه بین‌المللی پویایی شناسی سیستم‌ها که مرکز آن در آمریکاست و همچنین رئیس انجمن ایرانی پویایی شناسی سیستم‌ها است. وی از چهرهای ماندگار كشور است. همچنین وی به پاس فعالیت‌های مستمر و موفق در زمينه پوياشناسي سيستم‌ها، موفق به کسب جایزه‌ی Lifetime Achievement Award از جامعه بین‌المللی پویایی شناسی سیستم‌ها شده است.

مدارک تحصیلی

 • دکتری: مدیریت، دانشگاهMIT، آمریکا، ۱۳۵۷
 • کارشناسی: مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی شریف، ایران، ۱۳۴۹
اطلاعات بیشتر

محمدسعید تسلیمی

دکتر محمد سعید تسلیمی استاد تمام رشته مدیریت دولتی گرایش توسعه سازمانی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران هستند. از نظر سوابف اجرایی ایشان عضو هیأت ممیزه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، قائم مقام وزیر در دولت یازده ام و نماینده مردم تهران در مجلس سوم شورای اسلامی بوده‌اند. همچنین تدوین کتب و مقالات متعدد در حوزه تئوری های مدیریت و سازمان و تحول سازمانی، همچنین تدوین برنامه های راهبردی توسعه آموزش عالی و ساماندهی و آمایش آموزش عالی و نهادسازی های متعدد در این حوزه را می توان از اقدامات علمی وی نام برد.

 • دکتری: مدیریت دولتی گرایش توسعه سازمانی، آمریکا
اطلاعات بیشتر

امیر البدوی

دکتر امیر البدوی دکترای خود را از دانشکده اقتصاد LSE لندن در رشته سیستم‌های اطلاعاتی دریافت نموده است. او در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس بوده و همزمان مشاوره سازمان‌های بزرگ کشور در زمینه سیستم‌های اطلاعاتی، طراحی و اجرای استراتژی، مدیریت تغییر و نوآوری با IT است. دکتر البدوی همچنین در کارنامه خود راهبری پروژه‌های ERP موفقی را در سازمان‌های ایرانی دارد. او طی سال‌های اخیر چندین پروژه مطالعاتی دانشگاهی در خصوص عملکرد سازمان‌های بزرگ ایرانی انجام داده است.

مدارک تحصیلی

 • دکتری: سیستم‌های اطلاعاتی، دانشگاه LSE لندن، انگلستان
 • کارشناسی ارشد: مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
 • کارشناسی: مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
اطلاعات بیشتر

داریوش پورسراجیان

دکتر داریوش پورسراجیان دکتری مدیریت رفتار سازمانی را از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اخذ نمود. وی هم اکنون عضو هیأت علمی و رئیس موسسه آموزش عالی امام جواد(ع) است. دکتر پورسراجیان علاوه بر این، تاکنون فعالیت‌های علمی و اجرایی متعددی از جمله معاون آموزشی و پژوهشی موسسه، ریاست پارک علم و فناوری یزد، نمایندگی دولت و ریاست هیأت مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، مدیریت طرح و برنامه و مسئولیت راه‌اندازی اولین مرکز رشد مدیریت و علوم انسانی کشور در پارک علم و فناوری یزد و همکاری در زیرمجموعه‌های صنعتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت مهندسی مشاور خدمات برق ایران (مشانیر) را در کارنامه خود دارد.

مدارک تحصیلی

 • دکتری: مدیریت منابع انسانی، دانشگاه تهران، ایران
 • کارشناسی ارشد: MBA (عمومی)، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
 • کارشناسی: مهندسی صنایع (برنامه‌ریزی و تحلیل سیستم‌ها)، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
اطلاعات بیشتر

محمدصالح اولیاء

دکتر محمدصالح اولیاء استاد دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه یزد است که مدرک دکترای خود را در سال ۷۵ از دانشگاه بیرمنگام انگلستان و مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را از دانشگاه صنعتی شریف دریافت کرده ‌است. دکتر اولیاء در سال ۱۳۹۹ استاد نمونه کشوری شده است. وی همچنین تجربیات مدیریتی موفقی از جمله بعنوان ریاست دانشکده صنایع دانشگاه یزد، ریاست مجتمع فنی مهندسی دانشگاه یزد، ریاست پارک علم و فناوری استان یزد، ریاست دانشگاه امام جواد(ع)، عضویت در هیات مدیره خانه صنعت و معدن استان یزد، ریاست سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد، رئیس دانشگاه یزد و معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو داشته است.

مدارک تحصیلی

 • دکتری: مهندسی صنایع، دانشگاه بیرمنگام، انگلستان
 • کارشناسی ارشد: مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
 • کارشناسی: مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
اطلاعات بیشتر

حسین دستخوان

دکتر حسین دستخوان تحصیلات خود را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته مهندسی مالی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به پایان رساند. زمینه‌های تحقیقاتی مورد علاقه وی بر مباحث مهندسی مالی، تحلیل شبکه‌های مالی، ارزش‌گذاری شرکت‌های نوپا و تجزیه و تحلیل سیستم‌های پیچیده و کلان متمرکز است. وی هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی است.

مدارک تحصیلی

 • دکتری: مهندسی صنایع (مهندسی مالی)، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایران
 • کارشناسی ارشد: مهندسی صنایع (مهندسی مالی)، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایران
 • کارشناسی: مهندسی صنایع، دانشگاه یزد، ایران
اطلاعات بیشتر

سید مسعود حکاکی

سید مسعود حکاکی از سال ۹۰ در موسسه آموزش عالی امام جواد(ع) به تدریس مدیریت بازاریابی پرداخته است. وی از سال ۹۴ بطور رسمی وارد صنعت شده و ظرف مدت دو سال مدیر فروش شرکتی که در ایران جز ۳ تای اول است می‌باشد. در کنار آن نیز با شرکت‌های کوچک و بزرگ در زمینه مشاوره همکاری دارد.

مدارک تحصیلی

 • دکتری: DBA، موسسه بهار، ایران
 • کارشناسی ارشد: مدیریت بازرگانی (بازاریابی)، دانشگاه تربیت مدرس، ایران
 • کارشناسی: مدیریت بازرگانی، دانشگاه یزد، ایران
اطلاعات بیشتر

محمدعلی اسماعیل‌زاده اصل

محمدعلی اسماعیل زاده عضو شورای راهبری گروه آموزشی و پژوهشی آسمان در دانشگاه صنعتی شریف است. حوزه تحقیقاتی ایشان تفکر سیستمی، تصمیم‌گیری برای مدیران، سازمان یادگیرنده، مدارس یادگیرنده، گفتگو برای کار تیمی، رهبری اصیل و طراحی مسیر زندگی است. وی مولف کتب درسی در وزارت آموزش و پرورش و عضو شورای تفکر و حکمت، عضو هیات اجرایی انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، عضو هیات مدیره استارتاپ حقوقی دادپرداز، رییس هیات مدیره موسسه مطالعاتی حامیان فردا، استاد مدعو دانشگاه تهران و سازمان مدیریت صنعتی است. وی دوره رهبری سیستم‌های آموزشی در سطح ملی در دانشگاه هاروارد را نیز گذرانده است.

مدارک تحصیلی

 • دکتری: مدیریت تولید و عملیات (امتحان جامع) – دانشگاه شهید بهشتی، ایران
 • کارشناسی ارشد: MBA، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
 • کارشناسی: مهندسی صنایع، دانشگاه علم و صنعت، ایران
اطلاعات بیشتر

محمدرضا درخشان

دکتر محمدرضا درخشان دوره دکتری حرفه‌ای مدیریت خود را در سازمان مدیریت صنعتی تهران در حوزه اکوسیستم‌های کسب‌وکار گذرانده است. وی در حال حاضر بیش از یک دهه است که به عنوان محقق و مدرس در حوزه مدل‌های کسب‌وکار و اکوسیستم‌های کسب‌وکار فعال بوده و علاوه بر آن تجربه فراوانی در ارائه خدمات مشاوره مدیریت به هلدینگ‌ها، شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های گوناگون دارد و همچنین ترجمه کتاب “۶۰ الگوی مدل کسب‌وکار” از جمله سوابق او در حوزه نشر می‌باشد. هم اکنون وی مدیرعامل شرکت رونق کسب‌وکار و مدرس دوره‌های کارشناسی ارشد در سازمان مدیریت صنعتی و همچنین موسسه آموزش عالی امام جواد(ع) یزد است.

مدارک تحصیلی

 • دکتری: مدیریت حرفه‌ای کسب‌وکار (DBA)، سازمان مدیریت صنعتی تهران
 • کارشناسی ارشد: مدیریت اجرایی (EMBA)، سازمان مدیریت صنعتی تهران
 • کارشناسی: مهندسی مکانیک جامدات، دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز
اطلاعات بیشتر

رضا سمیع‌زاده

دکتر رضا سمیع‌زاده عضو هیأت علمی گروه مهندسی صنایع دانشگاه الزهرا تهران می‌باشد. تحول دیجیتال، داده‌کاوی، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، معماری سازمانی، سیستم‌های اطلاعات مدیریت (MIS)، تحلیل سیستم‌ها و کاربرد کامپیوتر در مهندسی صنایع از جمله دروس تدریس شده توسط ایشان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. ایشان دارای تالیفات مختلفی از جمله کتاب “مدل‌های کسب و کار دیجیتال؛ پیشران‌های تحول و نوآوری” می‌باشد. حوزه تمرکز فعالیت‌های ایشان در زمینه تحول دیجیتال می‌باشد. ایشان مدیر عامل هلدینگ فاخر نیز می‌باشند.

مدارک تحصیلی

 • دكتري: مهندسی صنایع (IT)، دانشگاه تربیت مدرس، ایران
 • كارشناسي ارشد: مهندسی صنایع (برنامه‌ریزی و تحلیل سیستم‌ها)، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
 • كارشناسي: مهندسی صنایع (تولید صنعتی)، دانشگاه صنعتی شریف، ایران
اطلاعات بیشتر

ابوالفضل شرافت

دکتر ابوالفضل شرافت فارغ‌التحصیل دکتری مدیریت گرایش تولید و عملیات از دانشگاه تهران است. او طراح مراکز خلاقیت سازمانی و مولف ده‌ها مقاله علمی و کتاب در حوزه مدیریت و خلاقیت است. وی همچنین پژوهشگر برتر استان یزد و عضو هیئت علمی و گروه پژوهشی منابع انسانی موسسه آموزش عالی امام جواد(ع) یزد می‌باشد.

مدارک تحصیلی

 • دکتری: مدیریت تولید و عملیات، دانشگاه تهران، ایران
 • کارشناسی ارشد: مدیریت فناوری اطلاعات (تجارت الکترونیک)، دانشگاه شیراز، ایران
 • کارشناسی: مهندسی صنایع (تولید صنعتی)، دانشگاه یزد، ایران
اطلاعات بیشتر

سیدحسین حسینی

دکتر سیدحسین حسینی متخصص تفکر سیستمی و رویکردهای مدل سازی سیستم دینامیکی برای تجزیه و تحلیل مشکلات پیچیده اقتصادی و اجتماعی است. وی در طی ۱۳ سال گذشته، مدل سازی سیستمی را در لایه‌های تئوری، ابزارها و تکنیک و همچنین کاربرد در مسائل دنیای واقعی از طریق پروژه‌های متعدد در دانشگاه، صنعت و بخش عمومی دنبال کرده. تحقیقات و تجربیات کاری اصلی وی شامل مشکلات ملی تا بین المللی در زمینه انرژی و محیط زیست، مشکلات اجتماعی، مدیریت شهری و مسائل سطح کسب و کار است. استفاده از رویکردهای بین رشته ای برای بهبود سیاست‌گذاری در شرایط عدم قطعیت از زمینه‌های علاقه‌مندی ایشان است و سعی کرده اند تا تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری مبتنی بر مدلسازی را ترویج نمایند. همچنین وی مدرس دانشگاه و پژوهشگر مطالعات سیستمی، مدیرعامل موسسه آموزشی-پژوهشی سیستم‌های مدیریتی الگومحور (سمام) می باشد.

مدارک تحصیلی

 • دکترا: مهندسی صنایع، دانشگاه تهران
 • کارشناسی ارشد: مهندسی صنایع، دانشگاه علم و صنعت ایران
 • کارشناسی: ریاضی کاربردی، دانشگاه اراک
اطلاعات بیشتر

قاسم مختاری

دکتر مختاری، استادیار گروه مهندسی صنایع دانشگاه قم است. زمینه‌های تخصصی وی شامل پویایی‌شناسی سیستم‌ها، مدیریت پروژه‌ها، و سیستم‌های اطلاعاتی است. تدریس مداوم دروس تحلیل سیستمها، نگرش سیستمی، مدیریت پروژه، و سیستم‌های اطلاعات مدیریت در مقاطع مختلف تحصیلی، تمرکز وی بر این زمینه‌ها را نشان می‌دهد. دکتر مختاری، رئیس هیئت مدیره و هم‌بنیانگذار شرکت دانش‌بنیان بهساد است که در زمینه توسعه سیستم‌های اطلاعاتی فعالیت می‌کند.

مدارک تحصیلی

 • دکترای مهندسی صنایع (دانشگاه صنعتی شریف)
 • کارشناسی ارشد مهندسی صنایع (دانشگاه صنعتی شریف)
 • کارشناسی مهندسی صنایع (دانشگاه صنعتی امیرکبیر)
اطلاعات بیشتر

اساتید دوره شامل اساتید هر درس و استاد مطرح ارائه‌دهنده فرادانش یا فرد باتجربه ارائه‌دهنده تجارب عملی می‌باشد. استاد هر درس به آموزش کل درس پرداخته و اساتید فرادانش در انتهای هر درس با برگزاری کارگاه به بیان مباحث پیشرفته آن درس، فرادانش و تجربه خود یا ارائه مورد عملی و کاربردی می‌پردازند.

اساتید درس

 • دکتر علی حاجی غلام سریزدی
 • دکتر محمد صالح اولیا
 • دکتر داریوش پورسراجیان
 • دکتر حسین دستخوان

 • دکتر ابوالفضل شرافت
 • دکتر محمدرضا درخشان
 • دکتر سید مسعود حکاکی
 • مهندس محمد سپهر

اساتید فرادانش

 • دكتر علینقی مشایخی
 • دکتر محمدسعید تسلیمی

 • دکتر امیر البدوی
 • دکتر رضا سمیع‌زاده
 • دکتر محمدعلی اسماعیل زاده
 • دکتر سیدحسین حسینی